Licznik odwiedzin: 12768717
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Zwykła
2012-01-29
 1. Przypominamy, że dziś podczas sumy, Mszy św. dla dzieci oraz o godz. 12.15 gościć będziemy w naszej wspólnocie młodzieżową orkiestrę "Fermata" z Wejherowa.
 2. W najbliższy wtorek przypadać będzie wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, we czwartek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, zaś w piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.
 3. W święto Ofiarowania Pańskiego zarówno podczas Mszy św. porannej jak i wieczornej święcić będziemy świece.
 4. Dzień Ofiarowania Pańskiego obchodzimy jako Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego modlić się będziemy w tym dniu za wszystkich, którzy życie swoje całkowicie poświęcili na służbę Bogu w zakonach. Prosić też będziemy o liczne i dobre powołania do zgromadzeń zakonnych - również z naszej parafii. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych - ludzi nieustannie modlących się również w naszych intencjach.
 5. W czwartkowe święto na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z ich rodzicami. Podczas Mszy św. dokonamy poświęcenia świec, bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się nabożeństwo pożegnania żłóbka, po nim zaś krótkie spotkanie dla rodziców dzieci I-Komunijnych.
 6. Zwracamy się też z prośbą do Panów (nie tylko tych, którzy przygotowali świąteczne dekoracje w kościele) o ich zdemontowanie w czwartkowy wieczór.
 7. Msze św. w dni powszednie nadal odprawiać będziemy w kaplicy adoracji. Jednak w tym tygodniu w związku z dniami eucharystycznymi od czwartku wrócimy do górnego kościoła.
 8. Czwartek będzie zarazem I czwartkiem miesiąca. Zapraszamy więc - jak co miesiąc - do spotykania się z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na wieczorną Eucharystię.
 9. W I piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00.
 10. Piątek jest też dniem patronalnym św. Błażeja - patrona w chorobach gardła. Po Mszach św. udzielać więc będziemy błogosławieństwa św. Błażeja.
 11. W I sobotę odwiedzimy chorych z Komunią św.
 12. Serdecznie prosimy o dostarczanie krótkich, anegdotycznych wspomnień, związanych z naszą parafią, dokonującymi się tu wydarzeniami oraz ludźmi dla niej zasłużonymi.
 13. Dzieci i młodzież cieszą się już zimowymi feriami. Od przyszłego poniedziałku w salkach pod plebanią odbywać się będą zajęcia półkolonijne dla chętnych dzieci. Do piątku włącznie w godzinach od 10.00 - 14.00 znajdować się będą pod opieką wychowawców i wolontariuszy naszego nieformalnego Zespołu Wychowawczego. Zapisy przyjmujemy od dziś w zakrystii.
 14. Biskupi Metropolii Gdańskiej, zgromadzeni na spotkaniu w dniu 21.01.br. w Gdańsku, wystosowali stanowczy protest wobec decyzji KRRiT, która odmówiła przyznania miejsca na cyfrowym multipleksie Telewizji Trwam. Odczytujemy ją - piszą biskupi - jako ewidentne pogwałcenie przyjętych stan- dardów społeczeństwa obywatelskiego. Ta decyzja w rzeczywistości uderza w wielu katolików, którzy systematycznie korzystają z tej stacji i są podatnika- mi na rzecz instytucji państwowych. Solidaryzując się ze stanowiskiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, oczekujemy zmiany podjętej decyzji. 
 15. Arcybiskup Metropolita Gdański powołując się na wiele dzieł zrealizowanych w minionym roku przez “Caritas” gdańską, zachęca do przekazania jednego procenta na rzecz wspomnianej instytucji, by mogła nadal świadczyć czynną miłość wobec najbardziej potrzebujących.
 16. Wczoraj na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Wojciecha Madeja z ul. Olkuskiej. Jutro natomiast o godz. 10.30 rozpoczną się w  kościele ceremonie pogrzebowe za śp. Józefa Wolfa z ul. Sandomierskiej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.
Piątek
05 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: O wolność i potrzebne łaski dla ludzi zniewolonych nałogami oraz w intencji KWC
Intencja: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Jacka i Andrzeja
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku