Licznik odwiedzin: 12758569
Ogłoszenia parafialne
I Niedziela W. Postu
2012-02-26
 1. Minioną środą weszliśmy w czas Wielkiego Postu. Ma to być czas refleksji nad sensem życia, miłością Boga i naszą na nią odpowiedzią. Wspaniałym wprowadzeniem w ten czas są rekolekcje parafialne, które przeżywać będziemy na wszystkich poziomach wiekowych. Dziś podczas wszystkich Mszy św. homilie głosi ks. Tomasz Knuth - Diecezjalny Moderator gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, a wspierają go członkowie Domowego Kościoła. Spotkania rekolekcyjne od jutra prowadził będzie ks. Mirosław Zając, który przybędzie do nas z Ukrainy - również wspierany przez małżeństwa z Domowego Kościoła.
 2. Jutro, we wtorek i środę rekolekcje szkolne przeżywać będą też dzieci ze szkoły nr 13. Klasy I-III mieć będą zajęcia od godz. 9.00 do 11.15, zaś starsze klasy od 12.15 do 14.30. W szczególny sposób zachęcamy do udziału w wieczornych spotkaniach młodzież, dorosłych, a w szczególny sposób małżeństwa. Prosimy też o modlitwę w intencji prowadzących rekolekcje i o ich owocność dla całej parafii.
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy w ramach nabożeństwa 40-godzinnego czuwali na modlitwie w kaplicy adoracji przy Chrystusie Eucharystycznym.
 4. Kończymy dziś Tydzień Trzeźwości. Przypominamy o możliwości złożenia deklaracji abstynenckich na czas Wielkiego Postu (lub dłuższy), które po podpisaniu można włożyć do skarbony Matki Bożej. Jeśli ktoś jeszcze chciałby to uczynić, może pobrać owe deklaracje ze stolika przy ostatnich ławkach i jeszcze w czasie rekolekcyjnym uczynić z nich ofiarę wielkopostną.
 5. Początek Wielkiego Postu to też różnego rodzaju zobowiązania i postanowienia. Jak w latach ubiegłych zachęcamy do zabierania skarbonek jałmużny wielkopostnej, do których przez cały ten czas czterdziestodniowy można wkładać równowartość podjętych wyrzeczeń. W Wielką Sobotę można będzie je przynieść do świątyni wraz ze święconką. Zbiórka owych ofiar i przeznaczenie jest w gestii PZ Caritas.
 6. Inną formą jałmużny wielkopostnej będą też - jak w latach ubiegłych - produkty żywnościowe, które od przyszłej niedzieli składać będzie można do ustawionego przy wejściu do kościoła kosza. Podobnie jak poprzednio, ofiary te przynoszone będą w ramach darów ofiarnych do ołtarza. Dystrybucją ich zajmą się również członkowie „Caritas-u".
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek zachęcamy do modlitwy za powołanych do służby Bożej i o powołania. Możemy to czynić w ramach całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji. W I piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17.00 i podczas Mszy świętych. Dla dzieci, które w piątki, ze względu na zajęcia popołudniowe nie mogą przyjąć Komunii św. podczas Mszy św. Wieczornej czy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na prośbę ich rodziców odprawimy Mszę św. o godz. 7.15 w kaplicy adoracji. W I sobotę przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.
 8. Członków PZ Caritas oraz wszystkich pragnących włączyć się w dzieła przez tę wspólnotę realizowane serdecznie zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek na godz. 19.00 do salki pod plebanią. Wielki Post stanowi dobrą okazję do podjęcia tego rodzaju działań.
 9. Serdecznie zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych: dziś Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym wygłoszonym  przez ks. Diakona Michała. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową - dzieci na godz. 17.00, młodzież i dorosłych po Mszy św. wieczornej.
 10. W najbliższy piątek o godz. 16.00 ks. Łukasz zaprasza dzieci z Dziecięcej Róży Różańcowej do sali pod plebanią.
 11. Drugą niedzielę Wielkiego Postu tradycyjnie przeżywać będziemy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku towarzyszy mu hasło „Daj świadectwo miłości i pomóż Kościołowi w krajach misyjnych". W tym dniu szczególną modlitwą otaczać będziemy pracujących na obczyźnie dla królestwa niebieskiego, a do puszek zbierać będziemy ofiary materialne na ten cel.
 12. W minionym tygodniu zmarli: śp. Franciszek Gołowacz z ul. Wieluńskiej, śp. Stanisława Błajet z ul. Sieradzkiej oraz śp. Janina Kryger, ostatnio zam. przy ul. Handlowej, we wtorek natomiast o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa za śp. Romana Chrabańskiego z ul. Radomskiej. Pół godziny wcześniej odmówimy różaniec. Naszych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku