Licznik odwiedzin: 12949679
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkanocna
2012-04-29
 1. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Biskupa Jana Bernarda Szlagi. Wielu z nas znało go osobiście - pochodził przecież z naszej parafii i nie ukrywał tego faktu. Nie ma wątpliwości, że odszedł z tego świata człowiek nieprzeciętny zarówno na płaszczyźnie czysto ludzkiej, intelektualnej, naukowej jak i duchowej. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce Celestino Migliore, a uczestniczyło w nich dwóch prymasów - seniorów, 27 arcybiskupów i biskupów polskich oraz ok. 700 kapłanów. Pojawiło się wiele delegacji rozmaitych uczelni polskich. Do Pelplina napłynęło mnóstwo listów kondolencyjnych m. in. od Ojca św. i od prezydenta RP. Tylko Mały Kack jakoś mizernie był reprezentowany... Stosunkowo niewiele osób gromadziło się też w dniach poprzedzających pogrzeb na modlitwie różańcowej za naszego, tak znamienitego Parafianina. (Być może zawiódł przekaz informacji?) Dlatego proponujemy, aby w najbliższą środę zgromadzić się raz jeszcze na Mszy św. celebrowanej w intencji spokoju duszy śp. Biskupa Jana Bernarda Szlagi. Może powinniśmy też pomyśleć o Mszy św. gregoriańskiej za zmarłego Biskupa? Kolektę środowej Mszy św. przeznaczymy na ten cel.
 2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. W modlitwach bieżącego tygodnia polecajmy Panu Bogu młodych ludzi, szczególnie z naszej wspólnoty, o dar powołania dla nich oraz o odważną odpowiedź na dar Bożego wezwania.
 3. 1 maja obchodzić będziemy pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II. Będzie to jednocześnie dzień przyjęcia do I Komunii św. dzieci ze Szkoły Amerykańskiej i Społecznej z Witomina - o godz. 11.00 oraz dzieci ze SP nr 13 - o godz. 13.00.
 4. W ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijne gromadzić się będą do wtorku włącznie na Mszach św. wieczornych. We czwartek i w niedzielę o godz. 11.00.
 5. We wtorek rozpocznie się miesiąc nabożeństw maryjnych. Zapraszamy do udziału w nich dzieci na godz. 17.00, młodzież i dorosłych po Mszy św. wieczornej.
 6. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia odnajdujemy: we środę wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła, we czwartek - uroczystość NMP Królowej Polski (w tym dniu Msze św. sprawować będziemy w porządku niedzielnym), w piątek natomiast - wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
 7. W tym tygodniu przypadają też dni eucharystyczne miesiąca.
  W I czwartek adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji odbywać się będzie od zakończenia Mszy św. południowej do godz. 21.00. Zachęcamy do uczestniczenia w spotkaniach z Chrystusem Eucharystycznym.
  W I piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00. To zaproszenie kierujemy szczególnie do dzieci które w niedzielę 6 maja podczas sumy o godz. 9.30 przeżywać będą rocznicę przyjęcia I Komunii św. oraz ich rodzin.
  W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny, a przed południem odwiedzimy też chorych z Komunią św.
 8. Ojcowie franciszkanie na Wzgórzu zapraszają dziś na na godz. 19.00 na teatralną opowieść o życiu i śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego pt. "Rycerz niezłomny". W poniedziałek zaś na godz. 12.20 zapraszają dzieci na spektakl pt. "Teatrzyk misia dla Krzysia", natomiast dorosłych zapraszają również w poniedziałek na godz. 19.00 na "Wspomnienia robotników Solvayu o Karolu Wojtyle. Wstęp wolny.
 9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Tadeusza Głogowskiego, ostatnio zamieszkałego poza naszą parafią oraz śp. Henryka Wojciechowskiego z ul. Piotrkowskiej. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.
Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku