Licznik odwiedzin: 12949323
Słowo dnia
Bogu, co boskie
2012-06-05

Kiedyś, podczas niedzielnego kazania dla dzieci, na pytanie kapłana o najważniejszy wniosek z perykopy o kuszeniu Pana Jezusa na pustyni, jeden z maluchów odpowiedział rezolutnie i krótko: „Trzy do zera dla Pana Jezusa". Podobnie moglibyśmy powiedzieć o dziś opisywanym wydarzeniu ewangelicznym. Sprytni faryzeusze najpierw wrzucili Chrystusowi niejako świecę dymną, zasypując Go pochwałami - swoisty rodzaj środka znieczulającego, ale i odbierającego rozsądek. To im się nie powiodło. Misternie uplecione pytanie, które w zasadzie powinno było Go pogrążyć niezależnie od udzielonej odpowiedzi, skompromitowało samych pytających.

Niezależnie od intencji pytających z tamtego wydarzenia pozostaje dla nas jedna nauka: oddajcie Bogu, co boskie, a cezarowi to, co należy do cezara.

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku