Licznik odwiedzin: 12949429
Słowo dnia
Kto pyta, nie błądzi
2012-06-06

Saduceusze - trudno posądzać ich o sympatię do Pana Jezusa. Należy więc zakładać, że pytanie, z którym do Niego przyszli, było znowu jakimś fortelem, aby Go ośmieszyć, pogrążyć albo - jak się wydaje tym razem - szukać u naszego Pana potwierdzenia dla swoich idei. Podeszli do tego po swojemu, czyli podstępnie: historia, którą opowiedzieli Panu Jezusowi - choć prawdopodobna - niewątpliwie była zmyślona. Celem było z pewnością ośmieszenie idei forsowanych m. in. również przez faryzeuszów, a dotyczących zmartwychwstania. Mogłoby się wydawać, że mają rację - o jakimże bowiem można mówić zmartwychwstaniu, jeśli nie da się odtworzyć ziemskiego porządku tam, w wieczności? No właśnie. Tego Pan Jezus nie neguje, a raczej właśnie tego się uchwycił: porządek niebieski tak dalece odbiega od ziemskiego, że nie da się ich w ogóle porównać. Dzięki Panu Jezusowi wiemy przynajmniej, że małżeństwo nie jest instytucją trwającą przez wieczność. (Dlatego zresztą przysięga małżeńska obejmuje czas „aż do śmierci")

Jedno więc, co możemy powiedzieć na pewno o tym, życiu, ku któremu codziennie się zbliżamy, to słowa Pana Jezusa: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co Bóg przygotował tym, którzy Go miłują." Pytajmy więc, ale z dobrą intencją.

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku