Licznik odwiedzin: 12949336
Słowo dnia
Bądźcie doskonali
2012-06-19

Nie ma wątpliwości, że to jest pragnienie każdego ojca i każdej matki, aby ich dziecko było doskonałe. No, może nie absolutnie doskonałe, bo - jak wiadomo - takich ludzi nie ma. Chodzi tylko o to, by nie musieli się wstydzić za własnych potomków i aby mogli być z nich dumni. I tyle. Doskonałości raczej nie wymagają...

Bardzo dobrze to rozumiemy, ale żeby nie rozumiał tego Pan Jezus?... Przecież nie żartował, mówiąc do swoich uczniów: „Bądźcie doskonali"? Mało tego! Jeszcze bardziej zaskakujące, a w pewnym sensie i przerażające są słowa, które następują po owym poleceniu, a które wyznaczają pułap owej doskonałości: „...jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski". Przecież to niemożliwe! Nikt nie może być tak doskonały jak Bóg. A przecież polecenie jest bardzo jednoznaczne. I raczej nie wygląda na to, aby Pan Jezus raczył sobie żartować.

Zdajemy sobie sprawę, że dorównać Bogu nie jesteśmy w stanie. Jeśli o tym wiemy, to bardzo dobrze. Trzeba jednak stawiać sobie wymagania i to bardzo wysokie. Ktoś, kto nie ma aspiracji, komu brakuje punktu odniesienia, kto głowy swej nie zwraca ku gwiazdom - nigdy się nie rozwinie. Do wielkich rzeczy przeznaczył nas Bóg. Trzeba zdawać sobie z tego sprawę i ku nim podążać.

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku