Licznik odwiedzin: 15317368
Słowo dnia
Bądźcie doskonali
2012-06-19

Nie ma wątpliwości, że to jest pragnienie każdego ojca i każdej matki, aby ich dziecko było doskonałe. No, może nie absolutnie doskonałe, bo - jak wiadomo - takich ludzi nie ma. Chodzi tylko o to, by nie musieli się wstydzić za własnych potomków i aby mogli być z nich dumni. I tyle. Doskonałości raczej nie wymagają...

Bardzo dobrze to rozumiemy, ale żeby nie rozumiał tego Pan Jezus?... Przecież nie żartował, mówiąc do swoich uczniów: „Bądźcie doskonali"? Mało tego! Jeszcze bardziej zaskakujące, a w pewnym sensie i przerażające są słowa, które następują po owym poleceniu, a które wyznaczają pułap owej doskonałości: „...jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski". Przecież to niemożliwe! Nikt nie może być tak doskonały jak Bóg. A przecież polecenie jest bardzo jednoznaczne. I raczej nie wygląda na to, aby Pan Jezus raczył sobie żartować.

Zdajemy sobie sprawę, że dorównać Bogu nie jesteśmy w stanie. Jeśli o tym wiemy, to bardzo dobrze. Trzeba jednak stawiać sobie wymagania i to bardzo wysokie. Ktoś, kto nie ma aspiracji, komu brakuje punktu odniesienia, kto głowy swej nie zwraca ku gwiazdom - nigdy się nie rozwinie. Do wielkich rzeczy przeznaczył nas Bóg. Trzeba zdawać sobie z tego sprawę i ku nim podążać.

Wtorek
16 sierpnia 2022
Okres zwykły - wakacje
8:00 - Msza św.
Intencja: + Teresa Kaszuba (greg. 16.)
Intencja: ++ Bogdan Rutkowski i zmarli z rodzin Pilipiec i Kawenckich
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku