Licznik odwiedzin: 15599326
Słowo dnia
Zamknięty na drugiego
kl. Krzysztof
2012-09-09

Człowiek z natury jest istotą społeczną. Jednocześnie jednak jest ułomny i często bywa, że zamiast budować relacje zaczyna je niszczyć, bądź całkowicie zrywać.
   Historię takiego człowieka przedstawia nam dzisiaj fragment Ewangelii św. Marka. Główny bohater nie słyszy i nie może mówić, a co z tego wynika nie jest w stanie normalnie komunikować się z innymi, a w konsekwencji budować z nimi relacje.
   Jezus uzdrawia go z jego ułomności. Zauważmy jednak, że wcześniej zabiera go na bok, z dala od innych. Nie można budować dobrych relacji z innymi jeżeli jednocześnie nie pozostaje się w dobrym kontakcie z Bogiem. Dzieje się tak dlatego, że to Pan Bóg jest źródłem miłości, która jest podstawą zdrowych relacji.
   Warto jeszcze zauważyć, że człowieka głuchoniemego do Jezusa przyprowadzają ludzie. Można się domyślać, że były to osoby, którym zależało na tym chorym. Może i w naszym środowisku - w rodzinach, pracy, wśród znajomych  jest ktoś z kim już od dawna nie mamy kontaktu? Może nie mamy pomysłu na zmianę tej sytuacji? Jezus pokazuje nam dzisiaj, że to on ma moc uzdrawiać relacje. A może to my jesteśmy „głuchoniemi" na innych? Prośmy więc by Jezus oświecał nasz rozum i poruszał serce do przemiany i otwartości na drugiego człowieka i uzdrawiał poranione relacje.

Niedziela
02 października 2022
Miesiąc różańcowy
7:00 - Naboż. różańcowe
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Janina (25. r. śm.) i Jerzy Pijanowski oraz krewni z obojga stron
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Zbigniew Pietrusiński oraz zmarli z rodzin Lademan i Pietrusińskich
12:15 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Tomka z okazji urodzin i dla całej rodziny
17:00 - Naboż. różańcowe dla dzieci
18:00 - Msza św. + różaniec
Intencja: + Rafał Wolff (greg. 2.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku