Licznik odwiedzin: 15599442
Słowo dnia
Nic nie może przecież wiecznie trwać
2012-09-28

   Tak kiedyś śpiewała Anna Jantar i wielu do dziś z radością powtarza rytmy tej bardzo mądrej w swej wymowie piosenki. Ani bowiem miłość, ani nienawiść, ani bogactwo, ani bieda, zdrowie, choroba, pogoda czy jej brak - wszystko to trwa jedynie przez chwilę. Nawet gdybyśmy ową chwilę rozciągnąć mieli do końca życia, to i tak przeżywany stan musi się zakończyć. Nic przecież nie może wiecznie trwać. Dokładnie tak, jak to ujmuje autor natchniony w dzisiejszym pierwszym czytaniu mówiąc, że na wszystko jest czas wyznaczony człowiekowi pod słońcem. I nic nie trwa wiecznie.

   Dlatego i apostołowie - jakby nie pamiętając o tym - zasmucili się słysząc od Chrystusa, że to, co tak pięknie się rozwija, to co trwa dając radość wielu niebawem będzie musiało się skończyć, bo chociaż ich Mistrz jest Synem Bożym, to będzie musiał wiele wycierpieć, będzie wyszydzony i zabity. Czas Jego popularności też nie mógł trwać wiecznie. Podobnie zresztą jak i cierpienie: skończy się, a potem... Chodzi właśnie o to „potem". Tam już wszystko będzie - na przekór słowom Anny Jantar - wiecznie trwać.

   Wynika stąd, że nie warto tu, na ziemi, przywiązywać się do czegokolwiek - wszystko bowiem jest jedynie kolejnym odcinkiem serialu składającego się na życie. Nie wiadomo, czy nie zostanie przerwany nawet mimo jego popularności, ani też czy nie zostanie rozciągnięty, choć epatuje zeń cierpienie. Wszystko w rękach Boga. Warto Mu się poddać tym bardziej, że wieczność nieodwołalnie też jest w Jego ręku i tam już wszystko trwać będzie bez końca.

 

Poniedziałek
03 października 2022
Miesiąc różańcowy
7:30 - Naboż. różańcowe
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
17:00 - Naboż. różańcowe dla dzieci
18:00 - Msza św. + różaniec
Intencja: + Rafał Wolff (greg. 3.)
Intencja: + Barbara Jamróz (miesiąc po pogrzebie)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku