Licznik odwiedzin: 12957339
Słowo dnia
Gdzie był Pan Bóg?
2012-10-29

   Ten rodzaj pytań, mających wyraźną formę oskarżenia pada niejednokrotnie, gdy dochodzi do jakichś nieszczęść, kataklizmów czy tragedii. Pytają ludzie, gdzie był Pan Bóg, w odniesieniu do tragedii obozów koncentracyjnych, śmiertelnej choroby dziecka, trzęsień ziemi... Ten rodzaj oskarżającej „ciekawości" można usprawiedliwić jedynie ignorancją. Dlaczego? Wiadomo przecież, że Bóg jest miłością, że z miłości stworzył człowieka i z miłością wciąż roztacza nad nim opiekę. Może więc nasuwać się wątpliwość o źródło cierpień ludzkich. Ta zostaje jednak po części wyjaśniona dzisiejszym fragmentem ewangelii: Pan Jezus, dokonawszy cudu uzdrowienia, tłumaczy zgorszonym Żydom, że owa nieszczęśnica przez osiemnaście lat trzymana była na uwięzi przez złego ducha. Nie chodziło tu jednak o stan choroby psychicznej, czy opętanie - wszyscy widzieli, że cierpiała z powodów czysto somatycznych. Oczywistym jest, że to nie Pan Bóg zsyła na ludzi nieszczęścia, czasem tylko je dopuszcza. Dlaczego? A to już jest Jego tajemnica, którą być może poznamy na tamtym świecie.

   Dla wyjaśnienia można jeszcze powiedzieć, że Pan Bóg wznosi nad nami niejako parasol ochronny. Każdy jest w stanie pod nim się zmieścić. Chyba, że pocznie oddalać się od Boga, że zapragnie „wolności", zechce uwolnić się od tej - rzekomo krępującej go - opieki. Wtedy jednak trafia pod wpływy złego, a skutki tego są już do przewidzenia.

Środa
14 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej dla Andrzeja z okazji urodzin
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny
Intencja: + Marian Wojciechowski (greg. 11.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku