Licznik odwiedzin: 17533611
Słowo dnia
Niedziela Palmowa
ks. Adam
2010-03-28

  Dziś Jerozolima wita swojego króla. Pośród szumu palm, wśród radosnego śpiewu „Hosanna” Jezus podchodzi pod mury stolicy. Wokół tłum wielbicieli. Triumfujący Bóg zawsze znajdzie zwolenników.
   Przez otwartą w murze wschodnim bramę pochód wkracza do miasta. Jezus jedzie cichy i spokojny, choć wie, czym się skończy ten manifest tłumu. Wydaje się nawet zadowolony. Faryzeuszom, którzy są niezadowoleni z tej manifestacji krótko odpowiada: „Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą”.
   Na świecie zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie wielbił Boga. Jeśli ludzie zapomną o tym obowiązku, rolę chwalących Boga przejmą nawet kamienie. Kamienie, które pozostaną z miast, państw, cywilizacji, stworzonych przez ludzi, którzy o Bogu zapomnieli. Godzinę temu na stoku Góry Oliwnej Jezus płakał nad takim właśnie miastem, które było zbyt dumne i harde, by dać pośrodku siebie należne miejsce Bogu. Nie zostanie tu kamień na kamieniu. Nie minie 50 lat,  a tylko rozrzucone na rumowisku głazy głosić będą wszystkim czasom, jaki los czeka tych, którzy obywać się będą bez Boga.
   Ale dziś Jerozolima śpiewa jeszcze „Hosanna”. Jezus jest jej za to wdzięczny. Bóg bierze pod uwagę każdą chwilę naszego życia, bierze pod uwagę każ- de „dziś”, które jest Jemu poświęcone i jest człowiekowi zobowiązany. Zapamięta każde nasze „Hosanna”, choć jutro być może te same usta wołać będą „ukrzyżuj!”.
   Im więcej chwil naszego życia naznaczymy Bogiem, religią, cnotą, tym lepiej dla nas. W godzinach walki, w godzinach odejścia, a nawet może zaprzaństwa, te chwile będą wołały za nami do Pana o zmiłowanie.

Czwartek
21 września 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefania (w 100. rocznicę urodzin), Franciszek i Jerzy Studzińscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku