Licznik odwiedzin: 12755514
Słowo dnia
Absolutna pewność
2013-01-03

   Jakże trzeba być blisko Boga, jakże doskonale wyczuwać Jego natchnienia, by na ich podstawie kierować własnymi poczynaniami i być jednocześnie pewnym, że realizuje się Jego wolę! To zdecydowanie uspokaja, usuwa wyrzuty sumienia i sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Ileż razy jednak nie mamy pełnej jasności co do oceny zdarzeń i naszych pośród nich zachowań. Miotamy się w gąszczu niepewności z trudem odnajdując właściwą drogę. Zadanie to staje się trudniejsze w miarę dorastania i przybywających wraz z dojrzałością odpowiedzialności i obowiązków. Ktoś wchodzący w rolę ojca czy matki, musi już nie tylko za siebie podejmować decyzje, ale i za rodzinę, za dzieci. Skąd uzyskiwać pewność?

   Patrzmy na Jana - on nie miał wątpliwości, po prostu wiedział, że Ten, z którym się spotyka jest od dawna oczekiwanym Barankiem Bożym i wszystkim radził podporządkowanie się Mu. Wiele doprawdy trzeba wewnętrznej pewności, by nie tylko podjąć ryzyko zawierzenia Mu swego życia, ale i innym wskazać ten kierunek. Ta wewnętrzna pewność i spokój pomimo ryzyka wynikały jednak z głębokiej jedności z Nieskończonym.

   W nowym, kolejnym roku życia, życzmy sobie takiej właśnie jedności z Bogiem, która owocuje bezkompromisowością postaw.

Poniedziałek
01 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: O powrót na łono Kościoła tych, którzy się pogubili
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefan Drobot (6. r. śm.) oraz Natalia i Józef
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Sebastiana z okazji urodzin

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku