Licznik odwiedzin: 12755687
Słowo dnia
Gdzie mieszkasz?
2013-01-04

   Widocznie to istotne. Informacja o miejscu zamieszkania nie tylko zaspokaja ciekawość, ale przede wszystkim mówi wiele o samym mieszkańcu. Z całą pewnością ważny jest zarówno panujący porządek jak i organizacja wewnętrzna zamieszkałego locum. To, czym obwieszone są ściany, wystrój wewnętrzny - czy pełen przepychu, czy skromny, praktyczny. Dalej, miejsce modlitwy, ewentualne książki - ich tematyka, sposób poszanowania itd. Wnętrze domu bardzo wiele mówi o jego mieszkańcu. Poza tym jeszcze sama postawa gospodarza - czy jest on gościnny, zainteresowany obecnością przybyszów, życzliwy względem nich, rozmowny itd. Ewangelista mówi, że uczniowie Jana Chrzciciela „tego dnia pozostali u Niego" to znaczy u Jezusa. Efektem tego była dalsza ewangelizacja, czyli przyprowadzenie do Jezusa brata Andrzejowego, Piotra. Musieli być bardzo przekonani o wielkości Mistrza i mocno w Niego zapatrzeni, skoro potrafili tak sugestywnie oddziaływać na innych i sprowadzać ich ku Niemu.

   Obecny czas jest niewątpliwie czasem ewangelizacji. Przekonywać do Chrystusa mogą jedynie absolutnie przekonani i umocnieni wiarą. O tę łaskę błagajmy Boga - zwłaszcza w Roku Wiary.

Wtorek
02 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Anna, Hubert, Jadwiga i Leon, Barbara oraz zmarl z rodziny Skiepków
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Andrzej Staszak (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
Intencja: Z okazji urodzin Adama - w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku