Licznik odwiedzin: 12755641
Słowo dnia
Nienawidzący to zabójca
2013-01-05

   Mocne to słowa, ale takich właśnie użył św. Jan w dzisiejszym pierwszym czytaniu i zdaje się, że miał rację. Porównanie do pierwszych relacji braterskich na świecie - Kaina i Abla - jest przede wszystkim przestrogą. Wszystko zaczęło się tam od złego postępowania Kaina, które następnie w konfrontacji z działaniami Abla wypadało źle. Stąd zrodziła się zazdrość. Ta z kolei sprowokowała uaktywnienie przemocy owocującej w ostatecznym kształcie zabójstwem.

   Wiadomo, że następstwem grzechu pierworodnego są liczne słabości, które jak straszna choroba, uwięziona w puszce Pandory, w każdej chwili mogą wypłynąć na zewnątrz. Dlatego właśnie trzeba być bardzo blisko Boga, unikać każdego grzechu, aby przypadkiem nie zainfekować się zazdrością, mogącą z łatwością przejść w niechęć nawet do najbliższych. Ta bowiem równie łatwo przeistacza się w nienawiść, a potem... Ma rację więc św. Jan mówiąc, że każdy kto nienawidzi jest zabójcą.

Poniedziałek
01 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: O powrót na łono Kościoła tych, którzy się pogubili
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefan Drobot (6. r. śm.) oraz Natalia i Józef
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Sebastiana z okazji urodzin

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku