Licznik odwiedzin: 15599579
Słowo dnia
Dobrze nam tu być
2013-02-24

    Znaczenie tych słów zrozumie jedynie ktoś, kto kocha lub przynajmniej kiedyś doznał tego uczucia. Dla zakochanych nie liczy się ani upływ czasu, ani zmęczenie, ani okoliczności - kochający zatroskany jest tylko o przedmiot swojej miłości i szuka okazji, by go uszczęśliwiać. Dlatego pewnie Chrystusowi uczniowie doznawali tak wielkiego szczęścia, gdy mieli okazję z Nim przebywać i gdy - jak w dzisiejszej Ewangelii - napełnieni zostali niewypowiedzianą radością spotkania z Bogiem samym. Stąd reakcja na wizję, jakiej doznali była prosta, ale szczera: "Panie, dobrze nam tu być."
   Z własnego doświadczenia możemy wskazać na przykłady ludzi zakochanych w Bogu, którzy byli (lub są) w stanie wiele czasu spędzić przed Bogiem na modlitwie i potrafią powiedzieć za św. Janem Vianeyem: "I muszę wam powiedzieć, że wcale mi się nie dłuży." To z pewnością wielka łaska, ale też owoc dojrzałości chrześcijańskiej. Jeśli bowiem z każdym dniem dążymy ku szczęściu wiecznemu, ku przebywaniu z Bogiem na wieki, to już tu, na ziemi doznawać winniśmy "jak słodki jest Pan". Niestety, wielu nam współczesnych woli smakować z przeróżnych stołów, karmić się niezdrowym pożywieniem, chwilowo dogadzać zmysłowi smaku, nie zwracając zupełnie uwagi na zgubne tego skutki dla całego organizmu. To prawda, wiele kuszących propozycji rozścieła przed nami świat, ale trzeba przecież być odpowiedzialnym.
   Św. Paweł ostrzega przed postępującymi jak wrogowie krzyża Chrystusowego, których chwała w tym, czego winni się wstydzić. Niestety, taki jest dzisiejszy świat: pędzi ku zagładzie i wciąga słabych. Trwajmy więc w silnej wspólnocie i napawajmy się  rozkoszą przebywania z Bogiem.  

Poniedziałek
03 października 2022
Miesiąc różańcowy
7:30 - Naboż. różańcowe
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
17:00 - Naboż. różańcowe dla dzieci
18:00 - Msza św. + różaniec
Intencja: + Rafał Wolff (greg. 3.)
Intencja: + Barbara Jamróz (miesiąc po pogrzebie)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku