Licznik odwiedzin: 13333074
Słowo dnia
Kohelet
2013-09-29

   Nie, oczywiście, że nie o nim traktują dzisiejsze czytania, ale tematyka, którą poruszają, automatycznie nasuwa skojarzenia z jego mądrościowymi sentencjami. Problem dzisiejszych ludzi polega na tym, że panicznie boją się tych refleksji - jak alkoholik w chwili upojenia: boi się on trzeźwości i powrotu do realnego świata oraz przejścia przez furtkę boleści zwaną kacem... Studzona programowo świadomość historyczna prawdopodobnie nie pozwala młodszemu pokoleniu pamiętać czym była Pieśń filaretów, ale jej przesłanie dziś szczególnie znajduje swoich orędowników: Użyjmy dziś żywota, wszak żyjem tylko raz... A wystarczyłoby uświadomić sobie, że nie tylko raz żyjemy, ale bardzo krótko. Dlatego szkoda czasu na eksperymenty, bo i cena zmarnowania tej kruchej cząstki doczesności nazbyt jest wysoka. Nie należy się dziwić św. Teresie od Dzieciątka Jezus, że strasznie bolała nad duszami, które bezmyślnie biegną, wpadając do piekła jak listki jesienne... Przestroga proroka Amosa skierowana jest do ludzi, o których dziś powiedziano by, że prowadzą konsumpcyjny styl życia. Amos takiej subtelności nie uznaje - mówi wprost o krzykliwym gronie hulaków.
   Pan Jezus zresztą również nie ubarwia rzeczywistości - nieodwołalny wyrok Bożego Sądu, który spadł zarówno na bogacza jak i Łazarza nie ominie nikogo z nas. Po nim będzie już tylko wieczne trwanie: w radości bądź rozpaczy. Póki co, mamy jeszcze czas, by dostosować się do rad św. Pawła zawartych w dzisiejszym drugim czytaniu. Życie bowiem istotnie jest tylko jedno, a świadomość nagrody przewidzianej dla wiernych winna ożywiać wszystkie myśli i działania na tym świecie.    

Niedziela
13 czerwca 2021
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (greg. 13.)
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i bliższe relacje z Panem Bogiem dla Jacka z okazji urodzin
12:15 - Msza św.
Intencja: ++ Otylia i zmarli z rodziny
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Ewy z okazji urodzin
20:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
nd 11:00 - Transmisja Mszy św. dla dzieci

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku