Licznik odwiedzin: 12335894
Słowo dnia
Pewność w niepewności
2014-05-11

   W tych niepewnych czasach każdy poszukuje pewności: Czym najlepiej ogrzewać dom? Do jakiego paliwa przystosować samochód? Jaką wybrać szkołę dla swojego dziecka? W jakim zawodzie szukać przyszłości? Gdzie ulokować swoje sympatie polityczne?

   A wszystko takie niepewne... Czasem zazdrościmy tym, którzy wszystko wiedzą najlepiej. Zaś po czasie  przekonujemy się, że jednak się pomylili. My zaś chcielibyśmy wiedzieć na pewno.

   Tak na pewno to wiedział św. Piotr, który zaznał i zachwytu, i rozgoryczenia, zauroczył się i rozczarował, kochał bez miary i zaparł się... Nic nie wiedział. Właśnie - jak długo kalkulował po swojemu, nie wiedział nic. Dopiero gdy po zmartwychwstaniu Pana przekonał się na pewno - upewniał innych, aby wiedzieli z niewzruszoną pewnością. Na takie dictum zapytali tylko słuchacze: Co mamy czynić? W odpowiedzi usłyszeli: Ochrzcić się...

   Tak, ale to zaledwie początek drogi, bo dla całkowitej pewności trzeba z Chrystusem utworzyć jedność. Być nie obok Niego, ale z Nim. Stworzyć z Nim absolutną jedność i uczynić Go Panem swego życia. Po prostu: dać się prowadzić. Wtedy znikną lęki i obawy, bo wszystkim we wszystkim stanie się Chrystus, my zaś trwać będziemy w pewności i pokoju.

Wtorek
24 listopada 2020
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O radość życia wiecznego dla śp. Jadwigi, Grzegorza, Ryszarda, Brunona i Jana
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Kazimierz Atemborski i zmarli z rodziny
Intencja: O szczęśliwe rozwiązanie dla Dominiki

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku