Licznik odwiedzin: 15317533
Słowo dnia
Tobie powierzyłem swą sprawę
2014-06-22

   No, któżby się spodziewał, że takie czytania na taki akurat czas? Chodzi oczywiście o sytuację polityczną. Nie dlatego warto zwrócić na ten fakt uwagę, że wszyscy się tym obecnie zajmują, gdyż nadmiar popularyzacji zachowań niegodziwych przynosi często skutek odmienny od oczekiwanego. (Swoją drogą w tym szaleństwie jest metoda: żyjąc pod gradem dyskusji na wspomniany temat, za chwilę większość będzie pragnęła wreszcie świętego spokoju, nawet za cenę nie wyjaśnienia sprawy...)
   Tymczasem dzisiejsze czytania mówią coś bardzo ciekawego: nie istnieją słowa, zachowania czy działania, które można by ukryć. Wszystko kiedyś ujrzy światło dzienne. No, jeśli sprawdza się to już w naszej rzeczywistości, to cóż dopiero w wieczności, gdzie Pan Wszechwiedzący i Sędzia Wszechświata zechce ujawnić to, co dobre i to, co niechlubne. Będzie to konieczne z różnych względów, chociażby dlatego, aby się dowiedzieć dlaczego tak dobra, kulturalna i pobożna osoba, której można by szukać pośród zbawionych, nie mogła się tam jednak znaleźć. Albo też i odwrotnie: jakie argumenty przemawiały za tym, aby w wiecznej chwale udział znalazł ktoś, kogo nie należało się tam spodziewać.
   Każdy z nas ma swoje ukryte tajemnice, których absolutnie nie chcielibyśmy upubliczniać. To jednak okazuje się być niemożliwym. Wielu też sądzi, że posiada wiedzę o swoich znajomych, pozwalającą oceniać ich postawę. Pan Bóg jednak na to nie pozwala. Nie znamy bowiem całości materii i wiele szczegółów jest przed nami ukrytych. Absolutnie niedopuszczalne jest natomiast wymierzanie sprawiedliwości na własną rękę, na podstawie posiadanej wiedzy. Ta bowiem, w obecnym życiu, nigdy nie będzie pełna. Tymczasem prorok Jeremiasz, doświadczony przez wrogów, nie kryjąc nadziei na zemstę, zostawia ją jednak samemu Bogu - najsprawiedliwszemu Sędziemu: Tobie bowiem powierzyłem swą sprawę. To też jest nauką dla nas.

Wtorek
16 sierpnia 2022
Okres zwykły - wakacje
8:00 - Msza św.
Intencja: + Teresa Kaszuba (greg. 16.)
Intencja: ++ Bogdan Rutkowski i zmarli z rodzin Pilipiec i Kawenckich
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku