Licznik odwiedzin: 15975696
Słowo dnia
Za Bogiem nie zdążysz...
2016-11-30

   Czytając Pismo św. stwierdzić musimy, że od początku do końca nieodmiennie Bóg zaskakuje człowieka. Właściwie nie ma sytuacji, którą można by przewidzieć, przygotować się na nią czy racjonalnie wytłumaczyć. Sam fakt stworzenia człowieka, który przecież do niczego Bogu nie był potrzebny - chyba tylko po to, aby podzielić się z kimś szczęściem i miłością - jest zaskakujący. Następnie kwestia Jego miłosierdzia, odkupienia człowieka, powołania go do współpracy w dziele przetwarzania świata - wszystko to musi zaskakiwać. Również ludzie, których również nie potrzebowałby, ale z łaskawości swojej „chce potrzebować\" dalecy są przecież od naszych oczekiwań.

   Weźmy za przykład patrona dnia dzisiejszego, św. Andrzeja. Był on uczniem św. Jana, z zawodu - prosty rybak. To właśnie on pierwszy spotkał Chrystusa i tak się nim zachwycił, że brata swego przyprowadził do Niego. Pan Jezus zaś, choć uznał za właściwe powołanie obu braci do grona apostołów, to przecież właśnie owego przyprowadzonego przez brata nazwał „skałą\", na której zamierza zbudować swój Kościół. Zaskoczenie?

   Owszem, choć nie tylko to. Z wydarzenia owego możemy wysnuć szereg wniosków. Po pierwsze mamy być takimi uczniami Pana Jezusa, którzy są w stanie zachwycić się Nim i to do tego stopnia, aby nasz entuzjazm udzielił się też innym. Po wtóre: mamy być tak przekonujący w relacjach z innymi ludźmi, aby ci dali się przyprowadzić do Jezusa. Po trzecie wreszcie: Nie należy się dziwić, gdy nasza rola nie dostanie należycie doceniona - człowiek dłużej będący przy Bogu i „lepiej\" Go znający, może stanąć przed koniecznością okazywania posłuszeństwa temu, którego sam do Boga przyprowadził... Czy wolno nam powiedzieć, że Zaskoczenie to jedno z wielu imion Boga? 

Czwartek
01 grudnia 2022
Adwent
6:30 - Msza święta roratnia
Intencja: ++ Ewa, Wiktor i Klemens Lewandowscy
18:00 - Msza święta
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku