Licznik odwiedzin: 12949587
Słowo dnia
Trąd
2018-02-11

   Fizyczna, dokuczliwa niedyspozycja. Eliminuje z życia publicznego. Skazuje chorego na samotność. Odzierająca ze sprawności potrzebnych do życia, do twórczej pracy. Powodująca paniczny lęk otoczenia, nawet najbliższych, nawet rodziny. Wyjście z takiej choroby zawsze było znakiem cudownej Bożej interwencji i dlatego obwarowane zostało obowiązkiem wdzięczności. I z trądem można pozostać człowiekiem. Może potrzeba tylko, aby pojawił się drugi człowiek. Taki ojciec Bejzym, który by w potrzebie użyczał swoich rąk, którego odczuć nie masakrowało zniekształcone ciało, który potrafiłby uczynić pożytecznym kikuty nóg czy skrawki dłoni. I choć trędowatych w sposób naturalny do miejsca przytłaczała choroba, to jednak przez każdy gest miłosierdzia, którego doświadczali żyli w świecie otwartym, świecie nadziei.

   Inaczej się dzieje, gdy trąd pożera sumienie, które deformuje ludzkie serca, spętla umysły. Dziś taka forma tej choroby bywa częstsza. Mniej widoczna. I dlatego dokuczliwsza. Nim zdoła się ją zdiagnozować wyniszcza swoją ofiarę i daje się boleśnie we znaki wielu ludziom

.    Biblijny obraz fizycznego trądu odnosi się bardziej do duszy człowieka. Ilustruje też niekiedy ducha narodu. Kiedy więc nadarza się okazja spotkania z Chrystusem, oby każdemu starczyło sił i rozsądku by wołać: Panie jeśli chcesz możesz mnie oczyścić! Okazja taka nadarza się już - od przyszłej niedzieli wejdziemy w czas rekolekcji. Skorzystajmy z niej. 

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku