Licznik odwiedzin: 14880371
Słowo dnia
Tajemnica Boga w Trójcy Świętej
2018-05-27

   Ja Jestem - to imię Boga, które On sam objawił Mojżeszowi. Bóg, który trwa odwiecznie, który nie ma ani początku, ani końca. Bóg jeden, ale w trzech, złączonych Boską jednością, Osobach. Człowiek, stojąc przed tajemnicą Trójcy Świętej, nigdy nie znajdzie racjonalnej odpowiedzi tłumaczącej sekret tożsamości i jedności Boskich Osób. Aby to przyjąć potrzeba wiary i wielkiej pokory.

   Dla człowieka wierzącego o wiele ważniejsza od racji rozumowych jest świadomość, że jego los nie jest obojętny Niepojętemu, Wszechmogącemu Bogu. Jezus zapewnił, że pozostanie z ludźmi na zawsze, aż do końca świata. Dlaczego Bóg chce towarzyszyć człowiekowi? Czy nie wystarczy mu bliskość aniołów? Nie, Bóg szuka człowieka, bo jest on dziełem rąk Jego, bo jest Jego dzieckiem. Wychodzi do niego, aby wyznać mu Ojcowską miłość, aby ofiarować mu miłosierdzie Syna, aby obdarzyć go światłem Ducha.

   Bóg szuka człowieka, trwa przy nim, ale czy człowiek zechce być Mu wiernym i wytrwać w Jego miłości? Czy ja osobiście pielęgnuję w sobie tego rodzaju pragnienia i rozwijam je? 

 

Czwartek
19 maja 2022
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
18:00 - Msza św.
Intencja: + Jadwiga Socha (greg. 19.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku