Licznik odwiedzin: 10608122
Słowo dnia
Szabat dla człowieka
2018-06-03

   Szabat czyli ostatni dzień tygodnia. O tym dniu autorytatywnie powiedział Bóg Stwórca: Będziesz uważał na szabat, aby go święcić jak ci nakazał twój Pan Bóg. Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twą pracę, lecz w siódmym dniu jest szabat twego Pana Boga. I to był koniec wszelkich dyskusji w tym zakresie: jeśli tak Pan Bóg zarządził, to MUSI TAK BYĆ.

   Dziś jakoś tak się porobiło, że nie wystarczy polecenie rodzica czy nauczyciela - dzieci wciąż w gotowości mają pytanie: A dlaczego? Przez wieki całe uczono, że skoro rodzic nakazuje, to już wcześniej treść polecenia przemyślał. Zresztą po co pytać, skoro i tak wykonać trzeba będzie? Jednakże te dzieci już dorosły i pytania drążące (a czasem jątrzące) przerzuciły na wyższą półkę: Dlaczego się modlić? Dlaczego pościć? Dlaczego świętować niedzielę? Ciekawe jest to, że większość owych „buntowników\" najchętniej powitałaby pięcio-dniowy tydzień pracy, ale... Dlaczego nie pracować w niedzielę?

   Nieroztropnie jest eksperymentować w zakresach, które mogą przesądzić o szczęściu wiecznym. Stawka zbyt wielka. Lepiej być posłusznym.

Środa
23 października 2019
Miesiąc różańcowy
7:30 - Naboż. różańcowe
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ zmarłe koleżanki: Alina, Regina, Jadwiga i Anna
Intencja: + Andrzej Staszak (greg. 23.)
17:00 - Naboż. różańcowe dla dzieci
18:00 - Msza św. + różaniec
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku