Licznik odwiedzin: 09526554
Słowo dnia
Szabat dla człowieka
2018-06-03

   Szabat czyli ostatni dzień tygodnia. O tym dniu autorytatywnie powiedział Bóg Stwórca: Będziesz uważał na szabat, aby go święcić jak ci nakazał twój Pan Bóg. Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twą pracę, lecz w siódmym dniu jest szabat twego Pana Boga. I to był koniec wszelkich dyskusji w tym zakresie: jeśli tak Pan Bóg zarządził, to MUSI TAK BYĆ.

   Dziś jakoś tak się porobiło, że nie wystarczy polecenie rodzica czy nauczyciela - dzieci wciąż w gotowości mają pytanie: A dlaczego? Przez wieki całe uczono, że skoro rodzic nakazuje, to już wcześniej treść polecenia przemyślał. Zresztą po co pytać, skoro i tak wykonać trzeba będzie? Jednakże te dzieci już dorosły i pytania drążące (a czasem jątrzące) przerzuciły na wyższą półkę: Dlaczego się modlić? Dlaczego pościć? Dlaczego świętować niedzielę? Ciekawe jest to, że większość owych „buntowników\" najchętniej powitałaby pięcio-dniowy tydzień pracy, ale... Dlaczego nie pracować w niedzielę?

   Nieroztropnie jest eksperymentować w zakresach, które mogą przesądzić o szczęściu wiecznym. Stawka zbyt wielka. Lepiej być posłusznym.

Niedziela
16 grudnia 2018
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: + Mama Maria
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Stefania i Ludwik Lechowicz (8. r. śm. Stefanii) oraz Stanisława i Konstanty Kozłowscy
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: ++ Leokadia Piepke (14. r. śm.) i Jan
18:00 - Msza święta
Intencja: + Eryka Nagórska (g. 16.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku