Licznik odwiedzin: 09526545
Słowo dnia
Plon Bogu należny
2018-06-04

   To, co opowiedział Pan Jezus faryzeuszom i uczonym w Piśmie, miało swoje znaczenie w tamtych okolicznościach, a adresaci tego przekazu doskonale go odczytali.

   Chrystusowe nauczanie jest jednak ponadczasowe, a to oznacza, że i dla nas ma ono jakieś znaczenie. Niewykluczone, że kluczem do jej zrozumienia przez nas dzisiaj są słowa o plonie należnym właścicielowi. Skoro bowiem on fortunę zainwestował, by kupić ziemię, użyźnić ją, otoczyć murem, zbudować tłocznię i wieżę - miał prawo do części plonu.

   Przecież to opowiadanie o każdym z nas. Jakże wiele zawdzięczamy Panu Bogu. Wszystko przecież od Niego mamy, o wciąż nami się opiekuje, korzystamy z Jego dobroci, więc winniśmy oddawać plon Jemu należny. Mówienie tu o pieniądzach byłoby pewnym ograniczeniem - zbytnim uproszczeniem sprawy. Chodzi przecież również o czas Jemu poświęcony, o spotkania na modlitwach, w Najświętszej Eucharystii, misterium pojednania itd. Chodzi też o poświęcenie dla bliźnich. Nie ponad własną miłość, bo tak skonstruowane jest przykazanie miłości, ale jednak... To plon Bogu należny. 

Niedziela
16 grudnia 2018
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: + Mama Maria
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Stefania i Ludwik Lechowicz (8. r. śm. Stefanii) oraz Stanisława i Konstanty Kozłowscy
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: ++ Leokadia Piepke (14. r. śm.) i Jan
18:00 - Msza święta
Intencja: + Eryka Nagórska (g. 16.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku