Licznik odwiedzin: 10608116
Słowo dnia
Plon Bogu należny
2018-06-04

   To, co opowiedział Pan Jezus faryzeuszom i uczonym w Piśmie, miało swoje znaczenie w tamtych okolicznościach, a adresaci tego przekazu doskonale go odczytali.

   Chrystusowe nauczanie jest jednak ponadczasowe, a to oznacza, że i dla nas ma ono jakieś znaczenie. Niewykluczone, że kluczem do jej zrozumienia przez nas dzisiaj są słowa o plonie należnym właścicielowi. Skoro bowiem on fortunę zainwestował, by kupić ziemię, użyźnić ją, otoczyć murem, zbudować tłocznię i wieżę - miał prawo do części plonu.

   Przecież to opowiadanie o każdym z nas. Jakże wiele zawdzięczamy Panu Bogu. Wszystko przecież od Niego mamy, o wciąż nami się opiekuje, korzystamy z Jego dobroci, więc winniśmy oddawać plon Jemu należny. Mówienie tu o pieniądzach byłoby pewnym ograniczeniem - zbytnim uproszczeniem sprawy. Chodzi przecież również o czas Jemu poświęcony, o spotkania na modlitwach, w Najświętszej Eucharystii, misterium pojednania itd. Chodzi też o poświęcenie dla bliźnich. Nie ponad własną miłość, bo tak skonstruowane jest przykazanie miłości, ale jednak... To plon Bogu należny. 

Środa
23 października 2019
Miesiąc różańcowy
7:30 - Naboż. różańcowe
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ zmarłe koleżanki: Alina, Regina, Jadwiga i Anna
Intencja: + Andrzej Staszak (greg. 23.)
17:00 - Naboż. różańcowe dla dzieci
18:00 - Msza św. + różaniec
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku