Licznik odwiedzin: 11622283
Słowo dnia
Zbawienna wierność
2020-03-01

 13,82 mld. lat - na tyle współczesna nauka określa wiek świata. Przed 13,82 mld. lat nastąpił tzw. Wielki Wybuch, a biblijnie - to wówczas padły słowa Niech się stanie światłość. Od tej pory złożone procesy chemiczne, grawitacyjne zaczęły przebiegać w pozornym bałaganie, a przecież z niego wyławiać się zaczęły konkretne galaktyki, słońca, układy planet i ich satelity. 

   Ziemia ma około 1/3 tego wieku, a zanim powstał człowiek... Znamy to: gdyby rozwój ziemi przedstawić schematem doby, to powstanie ziemi przypadłoby na godz. 00.00, a obecny czas byłby godziną 24.00, to człowiek istnieje na ziemi od sekund 4 (ok. 200 tys. lat)

   Tak cierpliwie tworzył Bóg świat i przekształcał, aby jak najlepsze warunki rozwoju stworzyć umiłowanemu stworzeniu swojemu, człowiekowi...

   I po co? Po to, aby już przy pierwszej parze ludzkiej przekonać się, że nie byli warci takiego wysiłku? A przecież stwarzając ich powiedział, że byli bardzo dobrzy... Jakże cieszyli wówczas oczy Ojca! Jakżeż radował Go każdy ich postęp! Tacy byli czyści, niewinni i tacy... podobni do Niego. Niestety, zbyt szybko stało się to obrazem przeszłości.

   Czyżby za dużo wolności? Może nie trzeba było być tak hojnym wobec nich? O, nie! Bóg nie cofa raz danego słowa i nie przekreśla podjętych zobowiązań. W zamian sam wolał stać się człowiekiem i ludzką wolność w sobie znów oddać Ojcu. I to nie w stanie niewoli, ale w pełnym czci posłuszeństwie. Dlatego trzykrotnie odrzuca pokusy szatana i właśnie dlatego we wszystkim szuka odniesienia do Tego, który z miłości nas stworzył, w miłości podtrzymuje i do życia w wiecznej miłości ze Sobą zachęca.

Środa
03 czerwca 2020
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: + Stefan Rosicki (greg. 3.)
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Rodzice z obojga stron, bracia, szwagrowie z rodzin Litka i Chuk

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku