Licznik odwiedzin: 11290813
Słowo dnia
Odrzucony kamień
2020-03-13

    Zadaniem dorosłych jest uczenie dzieci - między innymi liczenia. Gdy te mają problem z liczbami, dorośli przechodzą do przykładów w stylu: Dwaj panowie niosą po dwie walizki każdy. Ile jest walizek? To pomaga.

    Dorosłym też czasem trzeba tłumaczyć wiele rzeczy, a nie zawsze są one proste. Dlatego Pan Jezus posługuje się często przypowieściami - takimi przykładami dla dzieci i dorosłych. Dzisiejsza obrazuje eskalację grzechu z niepozornego ziarna zazdrości. Ta zresztą innego owocu wydać nie może i pewnie dlatego postawiono ją w samym centrum grzechów głównych. Zresztą oba dzisiejsze czytania pokazują jak niszczy ona ludzi: najpierw modelując ducha sprawców złego czynu, a potem niszcząc ofiarę.

   Pocieszające jest tylko jedno, że gdy ofiara nie podda się regułom narzuconym przez złoczyńców, do akcji wkracza Pan Bóg, robiąc dobry użytek ze złego owocu. U Niego nawet kamień odrzucony i sponiewierany może stać się głowicą węgła.

Wtorek
31 marca 2020
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: O uzdrowienie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz o potomstwo dla córki
18:00 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, powrót do zdrowia i szczęśliwie przeżyte 88 lat życia, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Anny i całej rodziny
Intencja: O oddalenie od nas pandemii, o zdrowie dla chorych, siły dla służb medycznych i światło Ducha Świętego dla rządzących

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku