Licznik odwiedzin: 11290836
Słowo dnia
Opiekun Boga
2020-03-19

   Taki tytuł może trącić herezją. A jednak, skoro z wiarą przyjmujemy, że Chrystus Pan był naprawdę Bogiem - Człowiekiem, to jasnym jest, że św. Józef nie opiekował się tylko ludzką „cząstką\" osoby Chrystusa, wyłącznie jego ludzką naturą, ale całym Dziecięciem.

   Sama zaś postać Józefa jest niezwykle tajemnicza. On, będąc na pierwszej linii frontu walki o ocalenie i przygotowanie Jezusa do wypełnienia zbawczej woli Ojca, ukazany nam jest jako święty milczący. Owszem, ewangeliści eksponują jego myśli i zamiary, ale nie on je wypowiada. Z jego ust na kartach Ewangelii nie pada żadne słowo. Za to ukazany zostaje jako przykładnie wierzący i jakby pozbawiony wątpliwości - jeśli chodzi o sprawy Boże.  Wystarczyło mu bowiem objawienie anioła we śnie i już bez dodatkowych pytań bierze swą małżonkę do siebie. Nie inaczej będzie wówczas, gdy trzeba będzie uciekać do Egiptu i podobnie - gdy przyjdzie czas powrotu do domu. Dla niego Boża wola była najwyższym prawem.

   Czy nie tego właśnie chce nas nauczyć ów milczący święty? Czy nie powinniśmy zachowywać się podobnie, gdy nawiedzi nas jakaś zbożna myśl podczas lektury Pisma św., kazania, czy w czasie modlitwy - naszej rozmowy z Bogiem? Nie pozwólmy się wówczas mamić tzw. rozsądkowi, który niekiedy przestrzega przed ośmieszeniem, czasem każe drugi raz nad tym się zastanowić, czy wreszcie odłożyć działanie na później... Święty Józef to dobry żołnierz, który rozkazów Boga nie poddaje ludzkiej analizie, ale je wykonuje. I to natychmiast. A ja?

Wtorek
31 marca 2020
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: O uzdrowienie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz o potomstwo dla córki
18:00 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, powrót do zdrowia i szczęśliwie przeżyte 88 lat życia, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Anny i całej rodziny
Intencja: O oddalenie od nas pandemii, o zdrowie dla chorych, siły dla służb medycznych i światło Ducha Świętego dla rządzących

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku