Licznik odwiedzin: 12100894
Słowo dnia
Szema, Israel
2020-07-31

   To początek bardzo starej modlitwy żydowskiej, odmawianej już w II wieku przed narodzeniem Pana Jezusa. Stała się ona integralną częścią modlitwy porannej i wieczornej. Składa się z trzech fragmentów Tory, czyli Pięcioksięgu, z których pierwszy stanowi wyznanie wiary: Słuchaj, Izraelu, Pan jest Bogiem naszym, Pan jest jedyny. We wspomnianym wyznaniu wiary kluczową jest jednak zachęta do słuchania. Sam tekst modlitwy dostarcza argumentów, dlaczego warto być posłusznym swemu Stwórcy i co grozi za odmowę wypełnienia Jego woli.  

   W podobny sposób wyrażał się Pan Bóg przez proroka Jeremiasza już w VII wieku przed Chrystusem, mówiąc do niego: Może posłuchają i zawróci każdy ze swej złej drogi. Potem zaś dodaje: Jeżeli nie będziecie Mi posłuszni i nie będziecie postępować według Prawa, które dla was ustanowiłem... I tu następuje seria gróźb, które mają zmobilizować wierzących w Boga do powrotu na ścieżki wiodące ku Niemu.

   My dziś mamy zastanowić się nad tymi słowami i trochę ostudzić swoje złe zapędy (bo któż ich nie ma). Prawdziwa jednak miłość do Boga dostarcza właściwej motywacji do trwania przy Nim nawet w obliczu trudności. 

Środa
23 września 2020
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: + Marek Hermann (greg. 23.)
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku