Licznik odwiedzin: 12221262
Słowo dnia
Gotowość do poświęceń
2020-09-30

   Sprawiedliwy Hiob nie przestaje nas zaskakiwać. W ciągu wieków wielu ludzi odnajdywało w nim oparcie dla siebie w sytuacji klęski, przygnębienia czy porażki. Pokorne przyjęcie woli Bożej, mimo poczucia pustki, braku odpowiedzi z Jego strony, dodawało sił do trwania przy Panu - co ostatecznie okazuje się najkorzystniejsze.

   Nasze ziemskie plany, ludzka strategia i pomysłowość niekoniecznie idą  parze z myślą Boga. Dlatego i Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii przestrzega swych niedoszłych naśladowców, że idąc za Nim należy przygotować się na wyrzeczenia. Pójść za Chrystusem? Owszem, ale On nic nie ma - nie ma nawet gdzie skłoniłby głowę! Spełniać Jego polecenia? Tak, ale natychmiast, nie dając sobie czasu nawet na pogrzebania bliskich, czy pożegnanie się z nimi...

   Tak kształtują się charaktery Bożych komandosów, których świat często nie rozumie, co więcej: oni sami nie rozumieją - bo nie muszą. Ich siłą jest Bóg, który wszystko wie najlepiej, a zaufanie do Niego i miłość gotowa do poświęceń pozostawiają na ziemi pociągający ślad świętości i gotują miejsce u boku Pana na wieki.

Wtorek
20 października 2020
Miesiąc różańcowy
7:30 - Naboż. różańcowe
8:00 - Msza św.
Intencja: + Waldemar Szmydkowski (miesiąc po pogrzebie)
17:00 - Naboż. różańcowe dla dzieci
18:00 - Msza św. + różaniec
Intencja: ++ Jan Burchardt (6. r. śm.), Anna i Rodzice z obojga stron
Intencja: + Urszula Bacewicz - Zachorowska (miesiąc po śmierci)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku