Licznik odwiedzin: 12221434
Słowo dnia
Uczta Pana
2020-10-11

    To, co czytamy u proroka Izajasza o uczcie przygotowanej przez Pana Zastępów niewielu dziś zachwyca. Menu - niegdyś luksusowe - dla niektórych byłoby dziś przeciętne, a dla innych wręcz niestrawne (no, może z wyjątkiem najwyborniejszych win...) Niezależnie jednak od tego jak dalece rozbudowywalibyśmy menu i dokładali atrakcji na wymarzoną ucztę i tak będzie to niczym w stosunku do darów przygotowanych dla wybranych w wieczności.

   Jednak nie część kulinarna jest w tym przekazie najistotniejsza. Rewolucyjnym wręcz elementem u Izajasza jest powszechność zaproszenia. Do tej pory bowiem pielęgnowano przekonanie o wybraniu jednego tylko narodu, przy skreśleniu pozostałych. Tu natomiast jest pełne otwarcie na wszystkich! 

   Choć... nie do końca na wszystkich. Ewangelia dzisiejsza uzupełnia bowiem przekazaną prawdę o istotny element. Okazuje się, że mający największe szanse na ucztowanie, od dawna zaproszeni na ucztę, mogą nie mieć w niej udziału, bo zlekceważyli to zaszczytne wyróżnienie, albo po prostu nie okazali się godni - zabrakło stroju weselnego. Jest to więc Ewangelia o ludziach, którzy za nic mają tak dostojną Bożą ofertę. Zdają się nie rozumieć, że już samo zaproszenie ich przez Boga jest wielką łaską, której dostępują. Wydaje się im, że to jedna z wielu propozycji tego świata. Ta jednak jest ponadświatowa i ponadczasowa - jedyna. Od odpowiedzi udzielonej na tę Bożą propozycję zależy cała wieczność. Tu nie będzie miało znaczenia pochodzenie, zajmowana pozycja, wiek czy wykształcenie. Potrzeba jedynie pięknej duszy. 

Wtorek
20 października 2020
Miesiąc różańcowy
7:30 - Naboż. różańcowe
8:00 - Msza św.
Intencja: + Waldemar Szmydkowski (miesiąc po pogrzebie)
17:00 - Naboż. różańcowe dla dzieci
18:00 - Msza św. + różaniec
Intencja: ++ Jan Burchardt (6. r. śm.), Anna i Rodzice z obojga stron
Intencja: + Urszula Bacewicz - Zachorowska (miesiąc po śmierci)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku