Licznik odwiedzin: 21003037
Słowo dnia
Pójdźcie, błogosławieni!
2020-11-22

   Mimo, że rewolucja francuska nie oszczędziła koronowanych głów, a barbarzyńcy spod sztandarów wolności, równości i braterstwa nie uszanowali nawet spokoju tych, którzy już od wieków spoczywali w ciszy sarkofagów szacownych katedr; mimo, że bolszewicy - idąc tym śladem - również bezcześcili kości zarówno świętych zakonników jak i książąt, to jednak monarchie przetrwały do naszych czasów. Owszem, władza dzisiejszych królów jest w zasadzie iluzoryczna, ale przecież nawet demokraci uwielbiają ten ustrój, bo podziwiają etykietę, stroje i stare, dworskie zwyczaje. Chociaż dzisiejsi monarchowie, poza pędzeniem dni swoich w luksusie na koszt podatników, robią raczej niewiele, to przecież kochają swój lud - choćby dlatego, że w przeciwnym wypadku nie mogliby tak żyć...

   Bóg zaś, nasz Pan, Król Wszechświata niczego nie chce od swoich poddanych. Sam w sobie jest pełen szczęścia i samowystarczalny. Na czym polega Jego królowanie? Nie chce w swym szczęściu uczestniczyć sam. Dlatego już w momencie stwarzania uczynił nas podobnymi sobie, byśmy w samej istocie człowieczeństwa czuć mogli godność królewską. Nie odrzucił, gdy okazaliśmy się niewierni, ale  życie swoje oddał w ofierze za nas, a teraz ćwiczy nas w miłości, zachęca do ofiary i obiecuje szczęście wieczne.

   Jak nie kochać takiego Króla? Jak nie wielbić takiej monarchii? Wystarczy tylko - za Jego wzorem - nastawić się na poświęcenie i ofiarę z siebie. Owszem, wymaga to skruszenia w sobie pychy, lenistwa i wygodnictwa, ale jaka za to nagroda!: Pójdźcie, błogosławieni! 

Wtorek
05 marca 2024
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Za chorych w parafii
18:00 - Msza św.
Intencja: + Regina Bieniaś (greg. 7.)
Intencja: + Andrzej Szota (miesiąc po śmierci)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku