Licznik odwiedzin: 15975428
Słowo dnia
Czuwajcie!
2020-11-29

 Podczas adwentu wiele jeszcze wiele razy słyszeć będzie nawoływania do czujności, do trwania w gotowości. A przecież nie jest tak, że śmierć wychodzi na żniwa jedynie w czasie adwentu. Nie mamy więc do czynienia z ostrzeżeniem przed mogącym nagle spaść nieszczęściem. Jest to raczej czas poligonu. Wiadomo, że żołnierze muszą od czasu do czasu oderwać się od swoich domów, codziennej wygody i przyzwyczajeń po to, aby skupić się na tym, co jest zadaniem żołnierza: na ćwiczeniu technik obronnych.

    I właśnie o to chodzi, bo śmierć porywa przez cały rok, ale nie tej fizycznej należy się lękać - ona bowiem wpisana jest w naszą naturę: aby żyć wiecznie, musimy umrzeć. Najgorszym byłoby pozostanie w oddzieleniu od Boga, spowodowanym brakiem czujności. Nie ma się co oszukiwać - wojna trwa. Diabeł każdego dnia pochłania mnóstwo ofiar - tych, którzy nie zachowali wystarczającej czujności. Adwent więc ma być ćwiczeniem czujności, a dokonuje się to wówczas, gdy odsuniemy od siebie wszystkie bodźce destabilizujące, wszystko, co niepotrzebne do pięknego życia w duchu.  

Czwartek
01 grudnia 2022
Adwent
6:30 - Msza święta roratnia
Intencja: ++ Ewa, Wiktor i Klemens Lewandowscy
18:00 - Msza święta
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku