Licznik odwiedzin: 23051251
Słowo dnia
Jakkolwiek - byle przy Bogu
2020-12-07

   Nie ma się co oszukiwać - Naród wybrany nie znalazł się w niewoli babilońskiej w nagrodę... Jednak poddanie ich pod obce panowanie nie było aktem zemsty ze strony Pana Boga, ale środkiem dyscyplinującym. Każdemu rodzicowi, a tym bardziej Ojcu Niebieskiemu zależy na dobrym wychowaniu swoich dzieci. Jeśli więc naprawdę kocha, to nie będzie ograniczał się wyłącznie do rad, pouczeń i napomnień. Skoro bowiem te środki okazują się nieskuteczne, gotów jest - a nawet powinien - wymierzyć karę. Jej zaś celem jest znów wyłącznie przywołanie do opamiętania i powrotu na właściwą drogę.

   Prorok Izajasz ogłasza bożym wygnańcom radosną nowinę - oto Pan Bóg przygotowuje niezwykłe warunki: trysną zdroje wód na pustyni i strumienie na stepie; spieczona ziemia zmieni się w pojezierze, spragniony kraj w krynice wód, a badyle w kryjówkach, gdzie legały szakale - w trzcinę i sitowie. Do tego głusi, niewidomi i chromi zostaną uzdrowieni. Radość ma być pełna i absolutna. Z jakiego powodu? Bo oto wracają synowie marnotrawni! To wszystko dla nich, aby zrozumieli, że łaskawość i miłosierdzie Boże większe są od ludzkiej niewierności. On nie tylko przebaczy, nie tylko grzechy zapomni, ale z tym większą miłością do serca przygarnie - bo to przecież Jego dzieci.

   Tak więc cokolwiek wydarzyć by się miało w życiu, jakkolwiek dalekie miałoby być odstępstwo od owego Dobroczyńcy, to jednak na pewno zawsze warto do Niego powracać.

Wtorek
16 kwietnia 2024
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Marek Bebłociński (20. r. śm.) i rodzice z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Za żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku