Licznik odwiedzin: 12746993
Słowo dnia
Owoc warg
2021-02-06

   Pierwsze zdanie z dzisiejszego czytania autor Listu do Hebrajczyków sformułował w ten sposób: Przez Jezusa składajmy Bogu ofiarę pochwalną nieustannie, to jest owoc warg, które wyznają Jego imię. Owoc warg... to ciekawe sformułowanie. Bardzo obrazowe. Mówi bowiem o owocowaniu tego, co rodzi się na wargach - czyli o słowach. Mają one swoje źródło w umyśle, pojawiają się na wargach, a potem owocują. Owocem słowa może być pociecha i radość, albo bolesne cięcie i... śmierć.

   Zadaniem ludzi wierzących jest składanie Bogu nieustannych ofiar pochwalnych. To przecież nic nie kosztuje. Wystarczy - tak, jak to czyniono dawniej, a i obecnie wielu podtrzymuje tę tradycję - pozdrawiać Boga przy powitaniu Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus; żegnając się - Z Panem Bogiem; albo - gdy chcemy wyrazić komuś wdzięczność - powiemy Bóg zapłać. To przychodzi najłatwiej i nie ma wątpliwości, że jest chwaleniem Boga. Ale może nie wystarczyć. Owocem naszych warg winna być przede wszystkim prawda, będąca znakiem naszej więzi z samą Prawdą i miłość, świadcząca o dobrze odrobionych lekcjach w szkole Chrystusa - Miłości odwiecznej.

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku