Licznik odwiedzin: 12758166
Słowo dnia
Trąd
2021-02-14

   Fizyczna, dokuczliwa niedyspozycja. Eliminuje z życia publicznego. Skazuje chorego na samotność. Odziera ze sprawności potrzebnych do życia, do twórczej pracy. Powoduje paniczny lęk otoczenia, nawet najbliższych, również rodziny. Wyjście z takiej choroby zawsze było znakiem cudownej Bożej interwencji i dlatego obwarowane zostało obowiązkiem wdzięczności. I z trądem można pozostać człowiekiem. Może potrzeba tylko, aby pojawił się drugi człowiek. Taki ojciec Bejzym, który w biedzie użyczałby  swoich rąk, którego odczuć nie masakrowało zniekształcone ciało, który potrafiłby uczynić pożytecznym kikuty nóg czy skrawki dłoni. I choć trędowatych w sposób naturalny do miejsca przytłaczała choroba, to jednak przez każdy gest miłosierdzia, którego doświadczali żyli w świecie otwartym, świecie nadziei.
   Inaczej się dzieje, gdy trąd pożera sumienie, które deformuje ludzkie serca, spętla umysły. Dziś taka forma tej choroby bywa częstsza. Mniej widoczna. I dlatego dokuczliwsza. Nim zdoła się ją zdiagnozować wyniszcza swoją ofiarę i daje się boleśnie we znaki wielu ludziom.  
   Biblijny obraz fizycznego trądu odnosi się bardziej do duszy człowieka. Ilustruje też niekiedy ducha narodu. Kiedy więc nadarza się okazja spotkania z Chrystusem, oby każdemu starczyło sił i rozsądku by wołać: Panie jeśli chcesz możesz mnie oczyścić!

Wtorek
02 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Anna, Hubert, Jadwiga i Leon, Barbara oraz zmarl z rodziny Skiepków
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Andrzej Staszak (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
Intencja: Z okazji urodzin Adama - w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku