Licznik odwiedzin: 12746044
Słowo dnia
Po właściwej stronie
2021-02-16

   Opis potopu nie jest jedyną relacją o zastosowaniu odpowiedzialności zbiorowej w stosunku do społeczności żyjącej w grzechu. Tak było w Sodomie i Gomorze, a w pewnym sensie również w Niniwie. O ile mieszkańcy świata przed potopem oraz dwóch wyżej wskazanych miast nie dostrzegali niczego złego w prowadzonym stylu życia i nawzajem utwierdzali się w konsekwentnym utrzymywaniu dotychczasowego kursu, to niniwici potrafili usiąść w popiele, podjąć pokutę i odmienić swoje życie. Opłacało się - ci ostatni przetrwali.

   Znając Boże przykazania, winniśmy je traktować jako światło na drodze prowadzącej do zbawienia, bez oglądania się na postępowanie innych. Noe, który nie zwracał uwagi na ogólnie obowiązujące trendy, ale trwał w wierności Bogu i utwierdzał w niej swoich najbliższych, ocalał wraz z nimi. Warto więc stać po właściwej stronie.

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku