Licznik odwiedzin: 12746983
Słowo dnia
Dobry Lekarz
2021-02-24

   Zdarza nam się używać określenia dobry nauczyciel, dobry kucharz, dobry ksiądz czy dobry lekarz. Oczywiście, że najlepiej by było, gdyby wszyscy nauczyciele, kucharze, księża czy lekarze byli dobrzy, ale wówczas nie używalibyśmy takich określeń. Przymiotnik dobry stałby się niepotrzebny. Dla odróżnienia więc owych dobrych od tych przeciętnych pozwalamy sobie na takie zwroty.

   Jednakże dobry lekarz to niekoniecznie ten, który jest miły, sympatyczny, a nawet bezbłędnie diagnozujący chorobę. Aby mówiono o nim, że jest dobry, musi być też konsekwentny i wymagający. Na przykład: Panie Józefie, jeśli nie pozbędzie się pan piętnastu kilogramów, to proszę do mnie nie przychodzić. Albo: Jeśli nie będzie pani przyjmowała leków dokładnie tak, jak je przepisałam, to nie podejmuję się dalszego leczenia pani.

   Pan Jezus jest niewątpliwie najlepszym Lekarzem i chętnie nazwie nas dobrymi pacjentami, ale pod warunkiem, że pozbędziemy się tego, co nam przeszkadza wzlecieć ku świętości, no i zastosujemy się ściśle do Jego poleceń, które - zachowując nas w duchowym zdrowiu - ostatecznie przyniosą życie wieczne. Pogańscy Niniwici to zrozumieli, a my...?

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku