Licznik odwiedzin: 12760802
Słowo dnia
Dobry Lekarz
2021-02-24

   Zdarza nam się używać określenia dobry nauczyciel, dobry kucharz, dobry ksiądz czy dobry lekarz. Oczywiście, że najlepiej by było, gdyby wszyscy nauczyciele, kucharze, księża czy lekarze byli dobrzy, ale wówczas nie używalibyśmy takich określeń. Przymiotnik dobry stałby się niepotrzebny. Dla odróżnienia więc owych dobrych od tych przeciętnych pozwalamy sobie na takie zwroty.

   Jednakże dobry lekarz to niekoniecznie ten, który jest miły, sympatyczny, a nawet bezbłędnie diagnozujący chorobę. Aby mówiono o nim, że jest dobry, musi być też konsekwentny i wymagający. Na przykład: Panie Józefie, jeśli nie pozbędzie się pan piętnastu kilogramów, to proszę do mnie nie przychodzić. Albo: Jeśli nie będzie pani przyjmowała leków dokładnie tak, jak je przepisałam, to nie podejmuję się dalszego leczenia pani.

   Pan Jezus jest niewątpliwie najlepszym Lekarzem i chętnie nazwie nas dobrymi pacjentami, ale pod warunkiem, że pozbędziemy się tego, co nam przeszkadza wzlecieć ku świętości, no i zastosujemy się ściśle do Jego poleceń, które - zachowując nas w duchowym zdrowiu - ostatecznie przyniosą życie wieczne. Pogańscy Niniwici to zrozumieli, a my...?

Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku