Licznik odwiedzin: 12949624
Słowo dnia
Prawda wyzwalająca
2021-03-01

   Zanim lekarz zaproponuje sposób leczenia, musi postawić diagnozę. To zaś można uczynić dopiero po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i pozyskaniu obiektywnych wyników badań.

   Prorok Daniel, w dzisiejszym pierwszym czytaniu sam zachowuje się jak skruszony pacjent, świadomy swej choroby i szczerze opisujący przyczyny jej powstania: Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość, zbuntowaliśmy się, odstąpiliśmy od Twoich przykazań.

   I to jest w zasadzie podstawa, pierwszy krok w doprowadzaniu do zdrowia: szczere przyznanie się do win, nie ukrywanie niczego, a raczej podkreślanie przyczyn nieszczęścia, w którym znalazł się naród wybrany. To z pewnością wzrusza Pana Boga i pobudza Go do okazania wsparcia - wszak to Bóg miłosierny, okazujący łaskawość.

 
Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku