Licznik odwiedzin: 12949653
Słowo dnia
Ludzka natura
2021-03-05

   Opis Potopu rozpoczyna się od słów Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi i zasmucił się. A jakiż ma to związek z dzisiejszymi czytaniami? Ano taki, że usposobienie ich jest wciąż złe. W czasach Józefa, zwanego Egipskim, wieść o sprzedaniu rodzonego brata w niejednym sercu zrodziła oburzenie: Jak można było nawet myśl o tym dopuścić, a co dopiero dokonać takiego czynu? Wiedziano jednak, że są ludzie zdolni do takich zachowań. Dlatego Pan Jezus, posługując się przypowieścią o dzierżawcach winnicy, owszem, znów budzi zgorszenie wielu: Jak można było?, ale zapowiada jednocześnie coś o wiele gorszego: doprowadzenie do niesprawiedliwej śmierci Syna Bożego. I - niestety - znów wielu (ochoczo lub potulnie) będzie to akceptowało.

   A czasy drugiej wojny światowej? A okres głębokiej komuny? A nawet i nasze czasy? Czyż nie okazuje się znów, że usposobienie ludzi jest wciąż złe? Nieistotne nawet, czy w grę wchodzi zazdrość, fałszywe poczucie sprawiedliwości, czy kurczowe trzymanie się własnego życia za cenę wydania innego... Dopóki złego usposobienia nie nauczymy się przezwyciężać ofiarną miłością, Pan Bóg wciąż będzie żałował, że stworzył człowieka i smucić się będzie...

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku