Licznik odwiedzin: 12949274
Słowo dnia
Któryż Bóg podobny Tobie?
2021-03-06

   To pytanie zawarł w swojej modlitwie prorok Micheasz, podziwiając wielkość Boga, który „upodobał sobie miłosierdzie\". Tak, Bóg rzeczywiście upodobał sobie miłosierdzie, co nie oznacza, że zrezygnował z prawa do wymierzania sprawiedliwości. Nader chętnie jednak je zawiesza, gdy dostrzega choćby cień skruchy, żal za popełnione grzechy i wysiłek zmierzający ku poprawie życia. Człowieka na to nie stać, a z pewnością nie w nieskończoność. Być może wynika to z faktu, że tak naprawdę niewiele posiadamy, a i to, co mamy - dzierżawimy. Stąd, w swojej ludzkiej małości, zwykle staramy się strzec tego, co choćby przez chwilę „nasze\". Nawet gdyby chodziło o kwestie dobrego imienia, niezasłużonej kary czy tym podobnych.

   Pan Bóg jest jednak ponad tym wszystkim. Jest posiadaczem wszystkiego i to na całą wieczność. Zna właściwą miarę rzeczy, a jako Miłość sama, nie znajduje żadnego upodobania w karaniu czy też przymusie. Dlatego lituje się i przebacza. Zawsze. Nawet gdyby wydawało się to - z ludzkiego punktu widzenia - naiwnością, czy wręcz niesprawiedliwością, On jest gotów stracić, bo największą radością dla Niego jest powrót dziecka do domu. Wspaniale ilustruje to dzisiejsza Ewangelia, a to przecież informacja „z pierwszej ręki\" - od samego Boga - Człowieka.

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku