Licznik odwiedzin: 12949488
Słowo dnia
Nie będziesz...
2021-03-07

   Oj, nie lubimy tego sposobu prze- mawiania. Nikt nie lubi. Może dlatego Dekalog napotyka tyle przeszkód? Przeszkód subiektywnych, mających swe źródło w osobistym nastawieniu do Przemawiającego. Trzeba bowiem bardzo kochać kogoś, kto nakazuje lub zakazuje (i to w sposób tak kategoryczny), aby okazać mu posłuszeństwo. Dlatego podporządkowanie się Bożemu planowi jest nie tyle kwestią logiki czy chłodnej kalkulacji, co właśnie miłości. Ta ostatnia bowiem z natury rzeczy domaga się zaufania.

   Dzisiejsze czytania - zarówno pierwsze jak i Ewangelia - bardzo jednoznacznie mówią o sprawach, co do których dyskusji po prostu być nie może. A dotyczy to Bożego prawa i szacunku dla miejsca świętego. Majsterkowanie przy jednym bądź drugim stanowi owoc przemyślanego planu złego ducha. To zaś prowadzić może do degradacji najdoskonalszego z Bożych stworzeń. I właśnie dlatego w tych kwestiach nie może być dyskusji. Trwa właśnie wojna, której stawką jest nasze zbawienie, a na wojnie nie ma czasu na dyskusje. Dowództwo wydaje rozkazy, a żołnierz jest po to, by je wykonywać. Tym bardziej, że nasz Pan staje z nami na pierwszej linii frontu. Zaufajmy Mu.

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku