Licznik odwiedzin: 12949540
Słowo dnia
Chrystus wraca
2021-03-15

   Od pamiętnego wydarzenia, gdy to Pan Jezus wyjawił swoim ziomkom, kim naprawdę jest, a oni zamiast cieszyć się ze spełnienia proroctw, wyprowadzili Go na stok góry, na której ich miasto było zbudowane i chcieli Go z niej strącić, nie miał powodów by tam wracać. A jednak chciał. Tak, On zawsze wraca. Wraca tam, gdzie Go przedtem nie chcieli, wraca, by sprawdzić czy nie odmieniły się serca ludzi, których wcześniej był spotkał. Wraca wreszcie, by potwierdzić, że On nie zmienił się ani odrobinę - zawsze kochający, zawsze z najlepszymi intencjami wychodzący, zawsze gotów pomagać.

   Trochę się jednak zmieniło: zmieniło się ich nastawienie do jednego ze „swoich\", który nagle stał się sławny, który dał się poznać nie tylko jako mądry Nauczyciel, ale jako cudotwórca. Kana Galilejska nie była świadkiem cudu najważniejszego, ale pamięć o nim - wzmocniona opowiadaniami tych, którzy wrócili ze świąt w Jerozolimie - przetrwała. Dlatego już nie odnoszono się do Niego z wrogością - odwrotnie: teraz, gdy okazało się, że jest On tak potężny, wielu znalazło się chętnych do skorzystania z Jego niewyobrażalnego potencjału. Ale czy było to pragnienie odmiany życia, czy tylko chęć powrotu do dawnej, beztroskiej, bezbolesnej egzystencji. Czasem zdarza się, że człowiek chce wrócić do Boga pod wpływem nieszczęśliwych doznań, cierpienia. Zawsze jednak pozostaje wówczas pytanie: po co chcesz  wrócić? Czy jesteś już innym człowiekiem? Udowodnij to naszemu Panu. On za chwilę będzie w pobliżu - będzie chciał się upewnić, czy się odmieniłeś, bo On zawsze wraca... Nieodmieniony. 

 

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku