Licznik odwiedzin: 12949746
Słowo dnia
Depresja proroka?
2021-03-30

   Raczej nie... Owszem, przeżywa on jakiś rodzaj zniechęcenia spowodowanego bezskutecznością (być może tylko pozorną) swojej działalności, pomimo ogromnych starań i wielkiego wysiłku jaki włożył w realizację zadania zleconego mu przez Boga. Nie był jednak zadowolony z efektu: Próżno się trudziłem, na darmo, na nic zużyłem me siły. Jedno, co udało mu się ocalić, to wierność Prawu Bożemu i nadzieja nagrody z tym związanej.

    Czy i wielu z nas nie zdarza się wątpić w sensowność podejmowanych wysiłków - czy to na płaszczyźnie duszpasterskiej (w wypadku kapłanów), czy to na niwie wychowawczej (w wypadku rodziców czy nauczycieli). Zdarza się nam ponarzekać na brak owoców wielkich wysiłków i poświęcenia. Może jednak należy się uzbroić w cierpliwość, odsunąć narzekanie i - pomimo wszystko - trwać przy Bogu? Na temat owej cierpliwości powiedział kiedyś św. Paweł: Ja siałem, Apollos podlewał, a Bóg dał wzrost.

   Okazuje się, że Pan Bóg nie tylko docenia taką postawę, ale przekierowuje siły proroka (a może i nasze) na zakres zewnętrzny: Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi. Nie zostaje więc odsunięty z powodu niewydolności, czy ze względu na mierne wyniki, ale jakby nagrodzony zadaniem jeszcze donioślejszym.

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku