Licznik odwiedzin: 12949695
Słowo dnia
Wspierać utrudzonych przez słowo krzepiące
2021-03-31

   To się nie opłaca... Na świecie zawsze było wielu potrzebujących wsparcia, którzy chętnie przyjmują pomoc, ale jednocześnie zatykać będą uszy na wszelkie pouczenia. Tymczasem materialna pomoc, zwłaszcza w środowiskach patologicznych, bywa czasem jedynie konserwowaniem biedy. Tu słowo pouczenia wydaje się szczególnie potrzebne. Zresztą nie tylko tam. Bogactwo też może zepsuć człowieka, ale tam jeszcze trudniej dotrzeć z Bożą mądrością. A właśnie o Bożą mądrość tu chodzi - i w biedzie, i w bogactwie stracić można dosłownie wszystko, czyli życie wieczne.

   Dlatego właśnie Pan Bóg powołał proroka, obdarzył go językiem wymownym, aby strudzonych mógł wspierać przez słowo krzepiące. To jednak jest tylko narzędzie, nośnik przekazujący Bożą mądrość i moc zawartą w Jego słowie. Dlatego każdego ranka stawia się przed Panem po dyspozycje na kolejny dzień, by skutecznie wspierać strudzonych.

   To się jednak nie opłaca: bezinteresowność, poświęcenie, służba i oddanie Bogu jedynie rozwścieczają złego ducha, któy też ma swoich emisariuszy na tym świecie, tropiących proroków Pana, fałszywie osądzających, skazujących, znęcających się na nimi.

   W ostatecznym rozrachunku właśnie to się opłaca! Wierna realizacja woli Bożej zostanie ostatecznie nagrodzona. Ważne jest tylko, by co rana szukać Jego woli, by nie trudzić się realizacją swoich planów, ale podporządkować zdecydowanie wyższym dyrektywom.

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku