Licznik odwiedzin: 13866662
Słowo dnia
Prawdziwy przyjaciel
2021-10-02

   Każdy rozsądny, wierzący w Boga człowiek raduje się faktem przydzielenia mu duchowego ochroniarza jakim jest Anioł Stróż. Niewdzięczną ma on funkcję. W odróżnieniu bowiem od funkcjonariuszy ochrony, zatrudnianych w świecie widzialnym dla możnych tego świata, nie znamy nawet jego imienia. Tak naprawdę nic o nim nie wiemy poza tym, że Bóg w łaskawości swojej go nam przydzielił. Do tego dodajmy dość powszechną obojętność na jego pracę, wynikającą choćby z faktu kojarzenia go z opiekunem dzieci, to łatwo zdamy sobie sprawę z niewdzięcznej roli, jaką musi odgrywać.

   On jednak bardzo poważnie traktuje zlecone mu obowiązki, choćby ze względu na Zleceniodawcę. Sam zaś Bóg, pragnąc wzmocnić jego rolę i bardziej zmobilizować nas do posłuszeństwa względem tego pokornego ducha, wypowiada dziś umacniające, ale też bardzo twarde słowa: Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa. Nie sprzeciwiaj się mu w niczym, gdyż nie przebaczy waszych przewinień, bo imię moje jest w nim. Jeśli będziesz wiernie słuchał jego głosu i wykonywał to wszystko, co ci polecam, będę nieprzyjacielem twoich nieprzyjaciół i będę odnosił się wrogo do odnoszących się tak do ciebie.

   Pewnie lepiej byłoby nie zastanawiać się nad tymi słowami - spokojniej byśmy oddychali. Cóż, zostały jednak wypowiedziane przez samego Boga i niezależnie od naszych nad nimi refleksji, staną się przedmiotem sądu nad nami.

Poniedziałek
25 października 2021
Miesiąc różańcowy
7:30 - Naboż. różańcowe
8:00 - Msza św.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy, miłość dla syna oraz uzdrowienie rodziny
17:00 - Naboż. różańcowe dla dzieci
18:00 - Msza św. + różaniec
Intencja: ++ Stefania i Antoni Grzenia oraz Stefan Drobot i zmarli z obojga stron

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku