Licznik odwiedzin: 13866410
Słowo dnia
XXVII Niedziela Zwykła
2021-10-03
  1. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim adorującym Pana Jezusa w miniony czwartek oraz w nocy z piątku na sobotę.
  2. Rozpoczynamy przygotowania do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas I szkół ponadpodstawowych. Dziś w kościele po Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie spotkanie organizacyjne rodziców tychże kandydatów.
  3. Trwa miesiąc różańcowy. Posłuszni Najświętszej Matce módlmy się na różańcu codziennie w gronie rodzinnym, ale i do naszej świątyni zapraszamy: dzieci od poniedziałku do piątku na godzinę 17.00, w niedzielę odmówimy dziesiątkę różańca św. w łączności z Mszą św. o godz. 11.00, zaś sobota niech będzie dniem nabożeństwa domowego. Młodzież i dorosłych zapraszamy codziennie po Mszy św. wieczornej.
  4. Domowy Kościół zainicjował przed kilku laty akcję modlitewną pod nazwą Morze modlitwy - zawierz Maryi swoją miejscowość. Chodzi o to, by od 7 października (Matki Bożej Różańcowej) do 8 grudnia (Niepokalane Poczęcie NMP) odmawiać codziennie jedną dziesiątkę różańca w intencji naszego miasta i Ojczyzny. We wspólnocie modlitwy siła!
  5. W liturgii bieżącego tygodnia wspominać będziemy: jutro - św. Franciszka z Asyżu; we wtorek - św. Faustynę Kowalską; we czwartek zaś - Najświętszą Maryję Pannę Różańcową
  6. Właśnie we czwartek podczas wieczornej Mszy św. dokonamy poświęcenia różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św.
  7. Tradycyjnie zaś drugą niedzielę października przeżywać będziemy jako Dzień Papieski. Przed świątynią zbierane będą datki na papieską fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą zdolną, a ubogą młodzież.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
  9. Członkowie Koła Misyjnego proszą o wsparcie misyjnej inicjatywy Dobre monety prowadzonej przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Akcja polega na zbiórce monet i banknotów aktualnie używanych oraz tych, które zostały wycofane z obiegu - zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dochód z wymiany i sprzedaży Dobrych monet zostanie przeznaczony na Dom Dziecka w Santa Cruz w Boliwii. Dzieci, które tam mieszkają, to dzieci skazańców. Wcześniej przebywały w zakładach karnych wraz ze swoimi rodzicami... Zbiórka zostanie przeprowadzona w naszej parafii w przyszłą niedzielę - 10 października.
  10. W piątek pożegnaliśmy  śp. Celinę Tekień z ul. Sandomierskiej. Jutro natomiast o godz. 11.30 odprawimy Mszę św. pogrzebową za śp. Leokadię Kuczak z ul. Wieluńskiej. Polecajmy nasze zmarłe Miłosierdziu Bożemu. 
Poniedziałek
25 października 2021
Miesiąc różańcowy
7:30 - Naboż. różańcowe
8:00 - Msza św.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy, miłość dla syna oraz uzdrowienie rodziny
17:00 - Naboż. różańcowe dla dzieci
18:00 - Msza św. + różaniec
Intencja: ++ Stefania i Antoni Grzenia oraz Stefan Drobot i zmarli z obojga stron

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku