Licznik odwiedzin: 14009544
Słowo dnia
Uwaga! Zgorszenia.
2021-11-08

   Byłoby dość ciekawie, gdyby stworzyć tego typu znak ostrzegawczy - Uwaga! Zgorszenia. Trudno sobie nawet wyobrazić jak takowy mógłby wyglądać, ale z całą pewnością można powiedzieć, że rozstawiać by je trzeba gęściej niż obecnie Uwaga! Roboty drogowe. Są one bowiem wszechobecne.

   A czym jest zgorszenie? Najkrótsze określenie tej rzeczywistości jest proste: zgorszyć kogoś to uczynić go gorszym. Oczywiście gorszym niż był do tej pory. Gdy na przykład dziecko usłyszy jakieś przekleństwo i samo zacznie się nim posługiwać to tym samym stało się gorsze. Podobnie z kradzieżą, brakiem skromności w mowie i obyczajach. To jednak dokonuje się w małym zakresie. Cóż jednak powiedzieć o tych, którzy zawiadują potężnymi ośrodkami przekazu? Gdyby tak wziąć pod lupę dobór programów, filmów, publikację artykułów, reklamy itd... Ileż tam zgorszenia! Ileż potrzeba by kamieni młyńskich! A przecież w ostatecznym rozrachunku i tak każdy będzie odpowiadał indywidualnie.

   W tym kontekście szczególnie ważnymi stają się dwie kolejne kwestie wypowiedziane przez Pana Jezusa - pierwsza, dotycząca przeciwdziałaniu zgorszeniu, czyli najprostsze braterskie upomnienie; druga zaś związana jest z prośbą o wzrost wiary. Silna wiara bowiem potrafi oprzeć się zgorszeniu, a nawet odwracać jego skutki. Prośmy więc o nią zarówno dla siebie jak i dla innych, zwłaszcza zaś dla tych, którzy wydają się mięć większy wpływ na ludzi - by ustały zgorszenia.

Sobota
27 listopada 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: + Celina Tekień (od siostry Michaliny z mężem)
18:00 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Bożej Opatrzności za ocalenie życia w wypadku samochodowym

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku