Licznik odwiedzin: 15975451
Słowo dnia
Bogactwo przekleństwem?
2022-02-28

   Niekoniecznie. Owszem, pragnienie bogactwa i sposób jego realizowania prowadzić mogą niekiedy do zatracenia siebie, ale to nie materia jest zła. Problemem jest sposób jej pojmowania. Podobnie jak z alkoholem - sam w sobie nie jest on zły, a nawet przydatny a w niejednym wypadku ratujący życie. Źle się jednak dzieje, gdy się go nadużywa. Stąd mówią niektórzy, że alkohol jest dla ludzi mądrych. Tak pewnie należałoby powiedzieć o bogactwie - nie jest ono złe samo w sobie, ale wymaga mądrości, by nie przysłoniło celu najważniejszego - zbawienia.

   Można by tu poczynić jeszcze jedno zastrzeżenie: nie wielkość majątku ile raczej stopień przywiązania do niego może być zgubny dla człowieka. W ten sposób miliarder, który ze swego skarbca hojnie wspierał biednych, osiągnie zbawienie, a może mieć z tym problem bezdomny z jednym tobołkiem, gdy gotów jest odgryźć rękę sięgającemu po jego bogactwo.

Czwartek
01 grudnia 2022
Adwent
6:30 - Msza święta roratnia
Intencja: ++ Ewa, Wiktor i Klemens Lewandowscy
18:00 - Msza święta
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku