Licznik odwiedzin: 14880614
Słowo dnia
Wszystko ma sens
2022-05-10

   Wybuchło prześladowanie... Z tego akurat trudno się cieszyć. Ci, którzy dopiero poznali prawdę Ewangelii, zaczęli żyć radością innego wymiaru i nagle stanęli pod pręgierzem - dostali wybór: życie albo nowa wiara. A po cóż im życie bez tej wiary? Bo przecież wiara bez życia jest już zupełnie zbędna - TAM nie będzie potrzebna, TAM będzie już tylko miłość. Zresztą, cóż to za wybór: wiara albo życie?

   Wybrali więc trzecią możliwość: ucieczkę. Trochę jak Abram - zostawiając wszystko. Tyle, że Abram nie musiał... W jego wypadku okazało się, że na dalszych etapach drogi wszystko było dla niego przygotowane, dlatego nie doznał zawodu. U nich zresztą podobnie: nie mogąc zdusić w sobie radości jaką żyli, zaczęli głosić ją w nowym miejscu swego pobytu. Poznali wówczas, że ręka Pańska była z nimi (jak u Abrama) bo wielka liczba uwierzyła i nawróciła się do Pana. Na wieść o tym z Jerozolimy przysłano posiłki w osobie Barnaby, który już oficjalnie, urzędowo nie tylko zachęcał i nauczał, ale udzielał sakramentów. Gdy natomiast sprowadził z Tarsu świeżo nawróconego Szawła, to dopiero się działo!

   I pomyśleć: że wszystko zaczęło się od prześladowań, łez, buntu, a może i gniewu. Znów okazało się, że wszystko ma sens...

Czwartek
19 maja 2022
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
18:00 - Msza św.
Intencja: + Jadwiga Socha (greg. 19.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku