Licznik odwiedzin: 15118830
Słowo dnia
Prawda uświęca
2022-06-01

   Co do tego nie można mieć wątpliwości - zwłaszcza po odczytaniu słów Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. W swojej modlitwie arcykapłańskiej z Wieczernika, taką właśnie prośbę skierował On do Ojca: Uświęć ich w prawdzie. I natychmiast dodał: Słowo Twoje jest prawdą.

   Biorąc pod uwagę, że wspomniana mowa Chrystusa Pana z Wieczernika ma charakter testamentu, przekonujemy się, że uświęcenie jest jednym z najważniejszych zadań zleconych nam przez Pana. Świętość bowiem to nic innego jak powrót do pierwotnego porządku, ustanowionego przez Boga, kiedy to pierwsi rodzice byli w stałej jedności ze Stwórcą i na wszystko patrzyli niejako Jego oczyma. Żaden fałszywy obraz nie przysłaniał gorącego pragnienia zgłębiania jedności z Bogiem - aż do czasu, kiedy to w relacje te nie wplątał się ojciec kłamstwa. Zaczęło się od pytania, wcale nie niewinnego, bo już podszytego kłamstwem (Czy to prawda, że nie wolno wam jeść ze wszystkich drzew tego ogrodu?), a po skutecznym wciągnięciu Ewy w rozmowę, można już było sobie pozwolić na wspólne wnioski... Do czego doprowadziły - wszyscy wiemy.

   Dlatego właśnie tak ważne jest trwanie w prawdzie. Tak istotne jest nieustanne zagłębianie się w słowo Boga, które jest prawdą i prowadzi do odbudowywania pierwotnego porządku w świecie.

Wtorek
05 lipca 2022
Okres zwykły - wakacje
8:00 - Msza św.
Intencja: + Jan Kata (greg. 5.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefan oraz rodzice i siostry
Intencja: ++ Otylia i Stefania oraz zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku