Licznik odwiedzin: 15118815
Słowo dnia
Skarga prześladowanego
2022-06-10

    W dzisiejszych czasach można mieć wyobrażenie różnych wydarzeń, samemu w nich nie uczestnicząc. I tak na przykład już nie jeden raz oglądaliśmy filmowe relacje z pożaru lasu. Widać wówczas, jak spanikowane zwierzęta uciekają przed szybko przemieszczającym się żywiołem. Albo, już w nieco wolniejszym tempie, gdy odbywa się tak zwana nagonka przed polowaniem: naganiacze robią sporo zamieszania, by zwierzęta wywabić z ich kryjówek. Uciekają wówczas na oślep, byle uniknąć zagrożenia, nie mając świadomości tego większego, które przed nimi.

   Dzisiejsze pierwsze czytanie prezentuje Eliasza, który schował się w grocie, ale zachęcony przez Boga wyszedł z niej. Cóż zobaczył? Straszliwą wichurę, trzęsienie ziemi i ogień - kolejne żywioły, które jakby uciekały przed Kimś większym od nich. To Bóg, który przybył na spotkanie z Eliaszem w niepozornej ciszy. Może właśnie dlatego odważył się prorok wyartykułować swoją skargę na lud Pana, który porzucił tradycyjny kult, zburzył ołtarze, a nawet sługi Boga pozabijał! Odpowiedź Pana nie miała nic z taniej pociechy. Raczej przypomina ojcowskie poklepanie po ramieniu - coś w rodzaju: Przestań się użalać nad sobą, a weź się do roboty, bo jeszcze sporo zostało z tego, co chciałbym przez ciebie zrealizować.

   Czy i my nie mamy czasem takich myśli? Czy i nam nie jest bliższa skarga i prośba o zabranie z tego świata, który już bardzo daleko odszedł od Boga? A tymczasem możemy usłyszeć coś podobnego - przestań się mazać, a weź do roboty, bo samo się nic nie zmieni. Działaj! Jestem z tobą.

Wtorek
05 lipca 2022
Okres zwykły - wakacje
8:00 - Msza św.
Intencja: + Jan Kata (greg. 5.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefan oraz rodzice i siostry
Intencja: ++ Otylia i Stefania oraz zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku