Licznik odwiedzin: 15317433
Słowo dnia
Największy z niewiast
2022-06-23

    Pan Jezus powiedział o nim, że pośród narodzonych z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Tak mówił o człowieku, którego w dzisiejszym świecie okrzyknięto by natychmiast dziwakiem. No, bo jakże by inaczej? Przecież to człowiek odziewający się w sierść wielbłądzią, odżywiający się mizernie i tak wiele czasu spędzający na modlitwie... Po co to wszystko? Czy nie można by inaczej? Jak doszło do tego, że taki człowiek się uchował? Kto go wychowywał?

   I tu właśnie dochodzimy do sedna sprawy. Wychowanie otrzymał rzeczywiście głęboko religijne, przychodząc na świat w rodzinie kapłana żydowskiego. Jakaż to była rodzina! Pokazuje to sytuacja nadania imienia Janowi. Nie było wątpliwości jak powinien się nazywać - wiedziała o tym św. Elżbieta, a mąż jej Zachariasz, mimo iż kontakt między nimi od pewnego czasu był utrudniony, stał wraz z żoną dokładnie na linii woli Bożej. Stąd też intencje ich - choć budziły zdziwienie pozostałych - zupełnie się nie różniły.

   Takiej zgodności pośród małżonków należałoby sobie życzyć w każdej rodzinie. Wynikała ona prawdopodobnie przede wszystkim z owego zjednoczenia się z Bogiem na modlitwie, niejako nieustannego obcowania z Panem. Oto jaka jest droga do zgody, miłości, a w efekcie świętości.

Wtorek
16 sierpnia 2022
Okres zwykły - wakacje
8:00 - Msza św.
Intencja: + Teresa Kaszuba (greg. 16.)
Intencja: ++ Bogdan Rutkowski i zmarli z rodzin Pilipiec i Kawenckich
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku